UA RU

Повні люди можуть стати вигнанцями

Негативне ставлення до зайвої ваги поширилося навіть у тих країнах та культурах, де велике тіло колись вважалося еталоном краси, з'ясували вчені-антропологи з Університету Арізони, США.

Експерти вважають, що це може бути одним із побічних наслідків міжнародної кампанії по боротьбі із зайвою вагою. Люди схильні звинувачувати в надмірній вазі відсутність спорту і неправильний раціон, світоглядні та соціальні фактори. Результати дослідження були опубліковані у науковому журналі Current Anthropology. Вчені провели опитування, попросивши його учасників погоджуватися або не погоджуватися із твердженнями на кшталт «Товсті люди ліниві» або «Великі жінки — красиві жінки». В експерименті взяли участь 700 людей з 10 країн та регіонів, включаючи Аргентину, Мексику, Парагвай та Нову Зеландію. З'ясувалося, що найгірше до товстих людей ставляться в Парагваї, Американському Самоа та Пуерто-Ріко — територіях, де повнота вважалася колись красою. При цьому в США ставлення до хворих на ожиріння було найкраще.

Вчені пов'язують це тим, що у західних країнах із проблемою ожиріння люди зіткнулися вже давно і встигли виробити соціальні норми та правила ввічливості. Тоді як у країнах, де повнота ще нещодавно вважалася плюсом, ставлення до хворих на ожиріння значно негативніше і звинувачувальне. Вчені попереджають, що потенційна шкода від цієї ситуації може стати великою. Негативне ставлення здатне призвести до соціальної дискримінації повних людей і викликати у них депресію та стрес, що лише погіршить їхнє становище. Експерти радять не піддаватися психологічному впливу суспільства, а мобілізувати сили у боротьбі із зайвою вагою.

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Програма:

Усі новини: психологія, психотерапія, гіпноз.

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку