UA RU

Соціофобія

Соціофобія

Страх перед соціальними комунікаціями називають соціофобією. Людина може усвідомлювати свою боязнь, визнавати її безпідставність та ірраціональність, але встановити контроль над емоціями їй не вдається. Виходом із ситуації є комплексна психотерапія, що включає гіпноз, корекцію установок, роботу із зміни переконань.

Булімія - симптоми, причини і як позбутися. Розповідає психотерапевт Марія Дьяконова

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Причини страху суспільства

Експерти в галузі психічного здоров'я єдині у думці про те, що коріння проблеми варто шукати у глибокому дитинстві. За даними досліджень перші симптоми спостерігаються у підлітковому віці – починаючи з 10-13 років. Після досягнення 25-річного рубежу формування таких неврозів відзначають дуже рідко. Причини розладів мають такий характер:

Генетична схильність впливає на вразливість перед фобіями.

Негативно позначаються на дитині похибки у вихованні – постійне порівняння з однолітками, засудження батьків. У сім'ї можуть виявляти надмірний контроль над діями сина чи доньки, неадекватно оцінювати можливості малюка, допускати приниження та образи на його адресу, позбавляти моральної підтримки та турботи.

Ускладнюють страх суспільства зовнішні фактори – перенесені психотравми, мобінг на навчанні або на роботі, провальні спроби привернути до себе аудиторію на виступах.

Симптоми соціофобії

Фахівцям центру «Альфа-Генезис» добре відомі прояви соціофобії. Вони виявляються на кількох рівнях:

Людини мучить тремор і тремтіння, з'являється почуття здавленості в грудях, дихання стає важким і нерівним. У критичних ситуаціях може настати блювота, почастішати пульс, відбутися панічна атака. Деякі люди скаржаться на біль у животі, нудоту, блідість або почервоніння шкірних покривів на тілі, підвищене потовиділення.

Завищені вимоги до себе, що сягають крайнього ступеня перфекціонізму, зосередженість на особистій поведінці, відсутність контролю над перебігом думок у голові – це лише частина когнітивних проявів, які мають насторожити. Також не варто ігнорувати іншу неспецифічну симптоматику:

Для позначення проблеми увагу звертають і на поведінкові ознаки соціофобії – метушливість у справах, сором'язливість під час розмови, опущений чи відведений убік погляд при діалозі, незручність, напруга.

Наслідки соціофобії

У вік віддаленої роботи та адресної доставки продуктів із супермаркету навіть із діагностованою соціофобією можна змиритися. Проте якість життя під час ігнорування проблеми залишається на низькому рівні. Людина, яка не отримала допомоги з боку психотерапевта, зіткнеться з такими наслідками:

Допомога психолога при соціофобії в Києві

Прояви соціофобії різноманітні - це страх виступів, паніка перед співбесідою з потенційним роботодавцем, зайва тривожність при попаданні в нове середовище. Допомога у подоланні зазначених проблем на професійному рівні надають фахівці психологічного центру «Альфа-Генезис», які використовують у роботі науково обґрунтовані методики. Взаємодія з командою досвідчених дипломованих співробітників, які діють злагоджено та відповідально, дозволить отримати шанс на щасливе та повноцінне життя в суспільстві.

Психотерапевт складе комплексний план допомоги для подолання соціофобії, розбереться з причинами виникнення та розвитку патологічного стану. У стінах центру взаємодія з відвідувачами проходить в атмосфері участі та довіри, щоб кожна людина відчула себе розслаблено та невимушено. Персонал діє тактовно та делікатно, враховуючи індивідуальний характер проблем у людей із діагностованими розладами психіки.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 19.04.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку