UA RU

Безсоння

Бессонница

В очікуванні доленосних подій, напередодні складних іспитів та важких розмов багато людей стикаються з розладом сну. Але якщо проблема повторюється під впливом сторонніх стресових факторів, виникає ризик виникнення хронічного безсоння. Патологічний стан негативно позначається на якості життя, адже не маючи можливості повноцінно відновити сили, людина втрачає енергійність, тонус та продуктивність.

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Причини безсоння

Розлад сну зустрічається у чоловіків і жінок різного віку. Формується відхилення під впливом маси причин, які умовно поділяють на три класи: фізіологічні, психологічні та зовнішні.

  1. Фізіологічні

Люди з діагностованими метаболічними розладами у групі ризику. При цукровому діабеті, збоях у нормальному функціонуванні щитоподібної залози відбувається гормональний дисбаланс, спостерігаються складнощі із засипанням. Хвороби, що супроводжуються больовими відчуттями, також викликають безсоння.

  1. Психологічні

Якщо людина не має фізіологічних відхилень, але не може прокинутися із почуттям наповненості та відновлення, оцінюють стан її психоемоційної сфери. Безсоння провокують переживання, зайва нервова напруга, фобії та затяжні депресії, неврози.

  1. Зовнішні

Для коректного переходу від неспання до сну потрібне створення певних умов:

Впливають на гігієну сну та інші зовнішні фактори:

Тривожні симптоми: які ознаки вказують на розвиток безсоння?

Дізнатися про безсоння можна за першими тривожними ознаками:

Тривале засипання

Якщо дрімота розтягується на період від 45 до 60 хвилин, і після закінчення даного відрізку часу людина не занурюється в сновидіння, бачимо перший симптом безсоння - повільне і проблематичне засинання.

Часта періодичність безсонних ночей

Якщо не вдається виспатися більше трьох разів на тиждень за відсутності очевидних причин та зовнішніх подразників, потрібно взяти під контроль стан організму.

Перепади настрою, дратівливість

У людей з порушеним режимом сну спостерігається агресія, вони стають дратівливими та емоційно нестабільними, стикаються з різкими перепадами настрою.

При виявленні перерахованих симптомів варто звернутися за допомогою психотерапевта, відмовившись від сумнівної та небезпечної витівки займатися самолікуванням.

Наслідки безсоння

Безсоння псує життя не лише вночі. Його наслідки нагадують про себе і вдень – людина почувається розбитою та розсіяною, бачить у відображенні в дзеркалі кола під очима та втомлене обличчя. З'являється прискорений пульс та пітливість, відбувається порушення координації рухів. При ігноруванні проблеми можуть виникнути й серйозніші зміни у роботі мозку, обміні речовин, швидкості реакції.

Людям складно долати постійну напругу, вони починають багато їсти під впливом стресових гормонів, набирають зайву вагу, стикаються зі зниженням лібідо. Відсутність гігієни сну суттєво виснажує нервову систему, створюючи сприятливий ґрунт для розвитку психічних розладів, блокування відновлювальних процесів в організмі.

Допомога психолога при безсонні в Києві

Прийнявши рішення записатися на прийом до психологічного центру «Альфа-Генезис», вдасться позбутися розладів сну без медикаментів. Замість призначення ліків, що викликають звикання, і є малоефективними в довгостроковій перспективі, фахівці розберуться з справжніми причинами безсоння, запропонують оптимальний графік сеансів гіпнозу і когнітивно-поведінкової терапії.

У роботі співробітники центру використовують методики, результативність яких підтверджена емпіричними дослідженнями та науково обґрунтована. Кожен візит до центру наблизить ціль, адже підтримку на шляху до її досягнення буде дипломований персонал, який володіє експертними знаннями у сфері відновлення психічного здоров'я та рівноваги.

Записуйся на прийом, приходь, змінюйся, насолоджуйся

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 14.04.2022

Також читайте:

Новини по темі:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку