UA RU

Депресія

Депресія – важкий психологічний розлад, який дуже відрізняється від короткострокових реакцій на життєві негаразди та звичайні зміни настрою. Патологічний стан у затяжній формі завдає серйозної шкоди здоров'ю, торкаючись всіх сфер життя людини. Він прирікає на страждання, фізичні муки, втрату працездатності, втрату інтересу до сім'ї та соціуму.

Депресія

Однак не треба зневірятися. Навіть найважча депресія піддається лікуванню. Отримавши компетентну допомогу та підтримку, людина може, і почуватиметься краще.

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Ознаки депресії

Ознаки та симптоми депресії. Говорить Марія Дьяконова

Підступна та небезпечна депресія атакує розум, тіло і душу, робить людину емоційно вразливою, спотворює сприйняття навколишнього світу. Її масштаби не вдається оцінити об'єктивно здебільшого. Щоб тримати стан під контролем, варто уважно ставитись до прояву характерних ознак патології:

  1. Втрата інтересу

Життя ніби втрачає смак, з нього зникає задоволення та задоволеність. Раніше приємні заняття викликають нудьгу та апатію, інтерес до світу гасне з кожним днем – його витісняє соціальна ізоляція, відстороненість, замкнутість. Речі, які раніше торкалися глибоких струн душі, сприймаються з байдужістю.

  1. Передчасна втома

Навіть після відпочинку є відчуття втоми, відсутності бадьорості та енергійності. Це тягне за собою інерцію та безініціативність. Робочі проекти виконуються неякісно, обов'язки у побуті сприймаються дуже важко.

  1. Пригніченість

Настрій стає похмурим, пригніченим і млявим. Збільшується плаксивість, з'являються нав'язливі думки про похмуре майбутнє, які посилюються дратівливістю, недовірливістю, зневірою та сумом.

  1. Самоповага на нулі

Людина стає низької думки про себе, вважає себе нікчемною та марною. До цього додається глибока самокритика, слабка віра у власну успішність, необґрунтоване об'єктивними факторами почуття провини. Суїцидальні настрої також можуть бути присутніми.

Допомога психолога при депресії потрібна і для усунення фізичних ознак проблеми:

Ключові причини депресії

Поради психолога під час депресії

В активному ритмі повсякденного життя людям все рідше вдається уникати психологічних проблем. Величезний емоційний багаж, складнощі в офісі та будинку, насичений справами графік – все це стає приводом для переживань. Зрештою людині не вдається протистояти стресу, і вона відчуває симптоми депресії. Її виникненню та розвитку сприяють такі негативні фактори:

Чинники та причини депресії. Говорить Марія Дьяконова
  1. Емоційні розлади

Коли людина ігнорує свої потреби, живе не в ладі з собою і перекладає відповідальність за своє життя на оточуючих, це є сприятливим підґрунтям для вирощування перших ознак депресії. Посилює ризик постійна звичка засуджувати і звинувачувати себе, соромитися, намагатися вплинути на інших людей через гнів і насильство.

  1. Погане здоров'я

Потрапити в тенета, спритно розставлені депресією, можуть чоловіки і жінки різного віку, які мають ослаблений хворобами організм. У зоні підвищеної небезпеки індивіди з виснаженим імунітетом, гіподинамією, хронічними недугами. На емоційний стан також впливає недостатність сонячного світла, дефіцит важливих мікроелементів та вітамінів. Тому варто задуматися про зміну способу життя, корекцію раціону, внесення фізичної активності в розпорядок дня.

  1. Психотравми

У душі залишають глибокий незабутній слід серйозні психотравми – смерть рідних та друзів, жорстокі методи виховання у дитинстві, пережиті зґвалтування, праця у конфліктному середовищі, стихійні лиха та війни, розлучення. Ці та інші трагічні події нагадують про себе незагоєними відлуннями. Позбутися самостійно наслідків душевних ран вдається не всім, і це неминуче призводить до кризи психіки.

  1. Самотність

Ізоляція – ще один потужний тригер. Перебування на самоті – прояв нелюбові до себе, який відсуває на далекий план інші окреслені причини депресії. Якщо немає підтримки з боку сім'ї, а перебування у стосунках приносить розчарування, слід змінити ситуацію. Інакше доведеться чекати негативного розвитку сценарію. Людина – соціальна істота, і їй потрібне активне комунікативне середовище для гармонії та балансу.

  1. Спадковість

Генетичні фактори також мають значення, проте їхній вплив більшістю фахівців не визнається значним. При поганій спадковості відзначаються збої у роботі нейромедіаторів, які відповідають за проходження нервових імпульсів та взаємодію нервових клітин між собою.

Розлади харчової поведінки до або під час вагітності пов'язані з депресією у матерів у майбутньому

Дослідження опубліковане The British Journal of Psychiatry, 2019; 1 DOI: 10.1192/bjp.2019.89 показало, що розлади харчової поведінки (анорексія, булімія) та проблеми з власним тілом до або під час вагітності пов'язані з депресивними симптомами у матерів у майбутньому

«Жінки, у яких була анорексія у будь-який момент до пологів, навіть якщо це було кількома роками раніше у підлітковому віці, з більшою ймовірністю відчували депресію під час вагітності та до 18 років після народження їхньої дитини», — каже провідний автор дослідження Dr Francesca Solmi (UCL Psychiatry).

Dr Abigail Easter, один із авторів статті, яка розробила навчальні матеріали для допомоги у виявленні розладів харчової поведінки під час вагітності, додала: «Необхідне додаткове навчання практикуючих лікарів та акушерок тому, як розпізнавати розлади харчової поведінки під час вагітності, що могло допомогти зменшити довгостроковий вплив психічних захворювань».

Наслідки

Якщо допомога людині з депресією не надано вчасно, підвищений ризик виникнення серйозних наслідків:

  1. Втрата інстинкту самозбереження, спроби звести рахунки з життям.
  2. Зміни циклу у жінок.
  3. Метаболічні розлади.

Вивчаючи вплив проблеми на організм в цілому, вчені дійшли висновку про те, що характерне нездужання та постійна втома – лише верхівка айсберга. У людей можуть виникати проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту, випадання волосся, сплутана свідомість, мігрені.

Психологічна допомога при депресії

Психотерапія депресії

Важкий тягар депресії знімуть кваліфіковані співробітники психологічного центру, рішуче налаштовані на вжиття комплексних скоординованих заходів для надання допомоги. Дипломовані фахівці, які мають за плечима багаторічний досвід роботи, володіють необхідними знаннями та ресурсами. Вони грамотно проведуть оцінку стану, складуть зручний та ефективний графік відвідувань, щоб заспокоїти психіку, позбавити людину нераціональних думок і повернути їй впевненість у собі.

Сеанси психотерапії при депресії у Києві: ключ до набуття балансу, умиротворення та впевненості

Прагнення проходити крізь перешкоди самотужки похвальне лише спочатку, адже у всьому важлива міра. Щоб не навантажувати особистими проблемами та переживаннями близьких родичів та друзів, варто записатися до психотерапевта, для якого надання допомоги при депресії – це професійний обов'язок. В рамках взаємодії з фахівцем людина навчиться розпізнавати свої думки та керувати ними, зрозуміє справжні причини та обставини патології, встановить контроль над емоціями та їхньою інтерпретацією.

Консультація у психолога при депресії сприятиме зростанню активної соціальної діяльності, розвине здатність дивитися на життя інакше. Відвідувач центру почне сам організовувати своє особисте життя і сформує оточення, в якому він мріє бути, адже за зміною способу мислення незмінно йдуть позитивні зміни у взаєминах, у сім'ї та на роботі!

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 11.07.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку