UA RU

Панічні атаки. Симптоми та причини панічних атак

У Вас панічні атаки?

Набридло страждати і уникати?

Шукаєте лікування паніки без медикаментів?

Лікування панічних атак у Києві

Ми працюємо з 2005 року. Дипломовані спеціалісти з великим досвідом роботи. Лікуємо панічні атаки використовуючи КПТ та гіпноз.

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Приступи панічної атаки здатні серйозно зіпсувати якість життя. Вони виявляються відчуттям глибокої внутрішньої тривоги, необґрунтованим страхом, почуттям безпорадності. Серйозний дискомфорт приносить абсолютна непередбачуваність патологічного стану – він може застати зненацька будь-коли і будь-де. Допомога при виявлених ознаках панічної атаки включає психотерапевтичне усунення симптомів, навчання людини техніці контролю над емоціями та переживаннями.

Панічні атаки: причини

Тільки з 1980 року панічні атаки стали класифікувати під виглядом окремого захворювання, тому його витоки та причини ще не вивчені досконально. Вважається, що розвитку патології сприяють біологічні, фізіогенні та психогенні тригери. Серед них:

Прийом деяких груп медикаментів – стероїдів, сильних анестетиків тощо, так чи інакше впливає на збільшення ризику розвитку ПА.

Лікування паніки гіпнозом

Фізіологічна сторона ПА

Спонтанні, не обґрунтовані об'єктивними причинами напади паніки супроводжуються потужним виділенням адреналіну в кров. Коли людина відчуває страх і занепокоєння, у її організмі відбуваються швидкі відповідні реакції на викид гормону. Насамперед звужуються кровоносні судини, серце починає битися сильніше та інтенсивніше, дихання стає частим та поверхневим, що призводить до гіпервентиляції легень. Далі в м'язових волокнах відбувається стрімке накопичення молочної кислоти, у тілі відчувається ломота та біль, рухи приносять дискомфорт. У мозок надходять сигнали про пережитий стресі, панічна атака набуває більш виражених фізичних симптомів.

Не варто плутати клінічні ПА із хвилюванням перед іспитами, публічним виступом на конференції, важливою співбесідою, серйозною розмовою з близьким родичем. У цих випадках тимчасова тривожність та переживання – природні нормальні реакції організму на стресові фактори. Вони проходять самостійно, не вимагають корекції та сторонньої допомоги.

Симптоми поодиноких випадків та циклів панічних атак

Середня тривалість нападу становить близько чверті години, після чого прояви патології вщухають, людина повертається до реальності. Однак у деяких випадках епізоди затягуються до кількох годин, або проходять за кілька хвилин. Супроводжують атаку такі симптоми:

Іноді люди скаржаться на сильну пітливість, запаморочення, озноб та парестезію. Трапляються і ознаки когнітивних порушень – спотворене сприйняття звуку, деперсоналізація, втрата можливості бачити навколишні предмети чітко та ясно. З фізичного боку можуть турбувати блювання, нудота, відрижка.

При панічній атаці людина може відчувати близькість смерті, впадати в стан афекту, відчувати нестерпну внутрішню напругу, яка нагнітається почуттям безвиході, нікчемності, жалю. Доповнюють клінічну картину порушення функціональності організму – скручені пальці на руках, хитка хода, оніміння кінцівок, мутизм.

Протікання панічної атаки

За протіканням напади класифікують на дві групи: абортивні та розгорнуті. У першому випадку йдеться про виявлення менш ніж чотирьох симптомів, а в другому – більше чотирьох. До кількох разів на добу можуть фіксуватися абортивні напади. Розгорнуті епізоди відбуваються рідше. Як показує практика, люди схильні як до одного, так і до другого виду течії ПА.

Переноситься панічна атака по-різному. Деякі індивіди почуваються нормально, тоді як інші чоловіки та жінки страждають від яскраво виражених посилень пароксизмів. У перервах між епізодами якість життя псує мігрень, прискорений пульс, гіпотермія, озноб, діарея або запор, інші негативні фізіологічні стани та емоційні розлади.

Наслідки патології

При перших симптомах проблеми варто отримати кваліфіковану допомогу, адже наслідки панічних атак є плачевними. Стани можуть частішати, протікати довше та інтенсивніше. Відновитися після чергового епізоду людині вдається все складніше, вона втрачає надію, занурюється у тривожні негативні думки, відмовляється від контактів із соціумом, проживаючи найтяжчі періоди життя на самоті.

Спровокувати виникнення нападу в неї можуть цілком повсякденні ситуації – поїздки у громадському транспорті, перебування у замкнутому просторі, відвідування кабінету стоматолога та ін. Максимально швидке надання допомоги при ПА – один із перших ключів до одужання. Людина не встигає сформуватися обмеженість у поведінці, вона вірить у позитивний прогноз щодо свого здоров'я, йде на покращення в короткому проміжку часу.

Психотерапія панічних атак: допомога професіоналів у психологічному центрі Києва

Лікування паніки методом КПТ

Проявляючи персональний підхід до побудови стосунків із кожним відвідувачем столичного центру «Альфа-Генезис», психотерапевт діє строго в рамках медичної етики. Курс допомоги спрямований на якнайшвидшу стабілізацію стану та ефективне одужання. Він включає сеанси гіпнозу, навчання технікам дихання та релаксації, інші безпечні методики для нормалізації ментального здоров'я.

Уже після кількох відвідувань психолога люди відзначають зменшення страху перед проявами панічної атаки. Епізоди протікають м'яко, стають менш тривалими, а згодом їх прояви зовсім зникають. Такого результату дозволяє досягти грамотно реалізована психотерапія у поєднанні з самодопомогою – корекцією способу життя, відмови від стимуляторів (кава, алкоголь, нікотин), помірними фізичними навантаженнями впродовж дня.

Сприяє одужанню доброзичлива атмосфера у стінах закладу. Персонал співчутливо ставиться до відвідувачів, надає всебічне сприяння та підтримку.

Заходи профілактики

Досягнувши позитивних змін у спільній роботі з психологами центру «Альфа-Генезис», люди можуть підтримувати результат за допомогою делікатних превентивних заходів. З профілактичною метою слід дотримуватися простих правил - уникати стресів та нервових потрясінь, створювати навколо себе спокійну та миролюбиву обстановку, використовувати для заспокоєння інструментальну музику, трав'яні настої, заняття йогою, дихальні практики.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 18.04.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку