UA RU

Тривога та паніка

Зазнавати тривоги – нормально. Так психіка людини реагує на пережиті життєві події та обставини. Проблема виникає у тому випадку, якщо природна емоція переростає в патологічний стан, що супроводжується нападами паніки та страху. Це повністю виснажує людину, не піддається контролю.

Тривога та тривожний розлад

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Чому виникає відчуття паніки та тривоги?

Перманентне відчуття паніки та тривоги однозначно потребує корекції. Воно розвивається під впливом таких причин:

Також посилювати ситуацію можуть фізіологічні фактори – деякі захворювання ендокринної системи, збої у роботі ЦНС. Каталізуючими тригерами часто стають травми, стреси, залежність від психотропних стимулюючих речовин.

Симптоматика

Припустити наявність тривожного розладу можна за такими симптомами:

Симптоми тривоги та паніки

Також патологія проявляється і рядом інших фізіологічних ознак – прискорені позиви до сечовипускання, відчуття сухості у роті, пітливість, тахікардія, ускладнене дихання з відчуттям нестачі повітря.

Як відбувається діагностика?

Присутність перелічених вище симптомів не є прямим доказом наявності недуги. Психотерапевту необхідно спостерігати пацієнта впродовж кількох тижнів, щоб безпомилково винести вердикт про наявність панічних атак та тривожних розладів. Для діагностики фахівець може використовувати на практиці такі інструменти:

Правильна комплексна діагностика дозволяє точно оцінити стан, підібрати безпечні та ефективні види допомоги згідно з діючими протоколами медицини.

Наслідки проблеми

При діагностованих тривожних розладах люди тримають фокус уваги на своїх недоліках, відчувають складнощі зі складанням адекватної самооцінки. Вони відмовляються від нових знайомств, перестають контактувати зі звичним оточенням, оскільки у глибині душі бояться бути відкинутими. Наслідки проігнорованого стану можуть виявитися замкненістю, боязкістю, відчуттям власної неповноцінності, відсутність довіри до близьких та друзів. Від цього погіршується якість повсякденного життя, втрачається продуктивність на роботі та у сфері особистісних взаємин.

Методи самодопомоги

Основа успішного одужання – грамотно складена психотерапія. Однак і на людині з тривожним розладом лежить відповідальність за одужання. Виконуючи прості рекомендації, вдасться значно покращити стан:

  1. Складання правильного раціону

З меню варто прибрати продукти, які впливають на нервову систему. Кофеїновмісні напої, алкоголь, пряна та жирна їжа. До раціону необхідно включити збалансовані страви з натуральних продуктів з низьким відсотком жирності, пісні сорти м'яса та риби, бобові та злаки. Запивати трапезу можна трав'яним чаєм з меліси, м'яти, ромашки.

  1. Режим дня

Обов'язково добре висипатися, часто гуляти на свіжому повітрі, займатися помірною фізичною активністю по кілька разів на тиждень.

  1. Аутотренінг

Корисність принесе аутотренінг, медитативні практики, дихальна гімнастика.

Постійна паніка та тривога: ефективна допомога психотерапевта в Києві

Допомога психолога при тривозі

Допомогу при тривозі та паніці нададуть фахівці з психотерапії київського центру «Альфа-Генезис». Кваліфіковані психологи у межах сеансу встановлять причини патологічного стану, навчать ефективним технікам контролю за емоціями. Це знизить сприйнятливість людини до провокаційних факторів розладу, вона набуде впевненого бажання будь-якими силами впоратися з хворобою.

Своєчасне звернення до психологічного центру – запорука відновлення якості життя, впевнений та швидкий шлях до набуття ментального здоров'я. Персонал установи надасть рекомендації щодо корекції розпорядку дня, ознайомить із результативними заходами профілактики тривожних розладів та періодичних нападів паніки. Взаємодія з професіоналами стане ключем до зняття напруженості, позбавлення від фобій та повернення до повноцінного життя.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 20.04.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку