UA RU

Стрес. Хронічна втома. Емоційне вигоряння.

Проблеми ментального та емоційного здоров'я відчуваються в тілі перенапругою, виснажують розум, ставлячи під питання просування кар'єрними сходами, заняття хоббі та сімейними справами. Вирішити їх допомагає комплексна психотерапія стресу, що проводиться під точним контролем професіоналів київського центру. Дипломовані фахівці допоможуть набути рівноваги, впевненості та балансу, навчать справлятися з тривожністю та переживаннями у непростих життєвих ситуаціях.

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Стресс: як розпізнати очевидні ознаки?

Стресом не вдається свідомо управляти, адже він є вродженою реакцією. Це природна відповідь організму на загрози, що супроводжується викидом адреналіну, кортизолу та інших гормонів, які готують тіло до надзвичайного режиму функціонування. Виявляється стан у стимуляції розумової діяльності, появі загострених почуттів, прискореному диханні, м'язовому напруженні.

У короткострокових періодах стрес корисний, але якщо він затягнувся надовго, можуть виникнути небажані симптоми:

Зміни виявляться на всіх рівнях:

  1. Зміни у поведінці

Людина може звернути увагу на алкогольні напої, нехтувати їжею або поглинати їжу у величезних кількостях. Навмисне відмовлятися від виконання обов'язків, перебувати в ізоляції від соціуму.

  1. Фізичні страждання

Біль супроводжує рухи, послаблюється імунітет, внаслідок чого збільшується сприйнятливість до різних патогенних мікроорганізмів. Пропадає лібідо, спостерігаються розлади з боку органів шлунково-кишкового тракту.

  1. Когнітивні та емоційні симптоми

З'являється звичка зосереджувати увагу на поганому варіанті розвитку сценаріїв, постійно турбуватися, реагувати на безневинні дії родичів та друзів агресивно, дратівливо.

Методики підвищення стресостійкості

Зміцнити поріг стресостійкості під силу людям, які дотримуються простих і доступних правил:

  1. Прийняття підтримки близьких людей

Недооцінювати важливі соціальні зв'язки – серйозна помилка. Підтримка та опіка, якою здатні оточити люблячі люди, ефективний союзник у війні зі стресовими факторами. Ізоляція, відсутність комунікацій, відстороненість грають на боці ворога.

  1. Позитивний погляд на світ

У оптимістів набагато рідше виникають періоди емоційних спадів. Позитивний настрій дозволяє легко долати труднощі.

  1. Управління емоціями

Усвідомлене управління емоціями захистить від зайвих переживань та драм.

У боротьбі зі стресом корисні знання. Інформація про те, як діяти за уявних і реальних загроз, дозволить підготуватися до будь-яких ситуацій

Хронічна втома: тривожні сигнали, що подаються організмом

У більшості випадків діагностований синдром хронічної втоми має такі симптоми:

  1. Неможливість повноцінно відновити сили після відпочинку та сну

З ранку людина прокидається розбитою, не відчуває енергії та бадьорості. Відзначаються явища безсоння чи сонливості.

  1. Апатія

Супутниками синдрому є розсіяність, апатичне ставлення до подій, знижена працездатність, провали в пам'яті, слабка концентрація уваги.

  1. Фізіологічні реакції

Можливі стрибки температури тіла, тахікардія, хворобливі відчуття в області лімфовузлів, пітливість, страх світла, втрата або набір ваги без корекції раціону.

Як подолати синдром хронічної втоми?

Щоб знайти шлях до відновлення, насамперед розбираються з причинами хронічної втоми – синдрому, спричиненого хронічним стресом на робочому місці. Патологічний стан виникає через нехтування своїми емоціями та почуттями. Люди ігнорують свої потреби, «забувають» відпочивати, розслаблятися, дарувати радість спілкування членам сім'ї та друзям. Вони з головою занурені у кар'єру. Усі думки займають стосунки з колегами, нові проекти, майбутні звіти.

Щоб позбавитися ознак синдрому, варто відрегулювати режим неспання і сну, прислухатися до сигналів організму, чуйно ставитися до його базових потреб. На практиці рекомендації виглядають так:

Ознаки емоційного вигоряння

У групі ризику знаходяться люди, які проводять день у тісному та частому контакті з оточуючими. Це співробітники величезних корпорацій, навчальних закладів, торгових компаній та інших установ із великими колективами. Атмосфера на роботі, надмірна вимогливість керівництва, вороже та конфліктне офісне середовище сприяють виникненню емоційного вигоряння. Виявляється воно трьома ключовими складовими:

  1. Віра в безглуздість зусиль

З'являється стійке відчуття того, що всі зусилля, що витрачаються, і дії марні. Це прирікає на провал навіть перспективні починання та життєздатні стартапи.

  1. Байдужість до оточуючих

Спостерігається деперсоналізація. Це стан, у якому притуплюється та слабшає емоційний зв'язок із соціумом.

  1. Виснаження

При інтенсивній та тривалій залученості до справ відзначають виникнення емоційного виснаження. Людина не може відкрито радіти компліментам, посміхатися, бути відвертою з іншими людьми. Вона відчуває скутість, бажання мовчати і перебувати осторонь того, що відбувається.

Синдром емоційного вигоряння: техніки подолання та заходи профілактики

На фізичному рівні РЕВ проявляється симптомами, які заважають нормальній якості життя. Це поганий сон, біль у ділянці серцевого м'яза і шлунка, поколювання і печіння в грудині, схильність до частих застуд, алергічних реакцій. Погіршують ситуацію когнітивні та поведінкові відхилення. Щоб позбавитися ознак синдрому та повернути радість кожного дня, застосовують такі методи профілактики:

  1. Контроль раціону та порядку дня

Харчування має бути збалансованим та натуральним. Крім складання корисного меню, варто виявити турботу про організацію відпочинку, встановлення нормального режиму сну.

  1. Активна діяльність за стінами офісу

Вітається дозвілля на природі, поїздки на заміські пікніки, планування активного та різноманітного дозвілля.

  1. Техніки релаксації

Для профілактики розроблено спеціальні техніки медитації, м'язової релаксації, інші безпечні та результативні засоби, спрямовані на очищення свідомості від негативу. Це ароматератія, комплекс легких дихальних та фізичних вправ, заняття художнім мистецтвом – арттерапія.

Загальні рекомендації щодо відновлення ментального здоров'я спрямовані на зменшення напруги. Людям радять уникати обов'язків, які вимагають від психіки роботи на межі, у разі потреби змінити місце працевлаштування.

П'ять кроків до спокою та балансу

На шляху до душевного комфорту потрібно подолати такі кроки:

  1. Сеанси у психотерапевта

У привітній та співчутливій атмосфері проводяться сеанси з релаксуючими технологіями та аутотренінгами. Відвідувачів навчають реально оцінювати свої сили та можливості, не ставити ілюзорні цілі, об'єктивно реагувати на події. Фахівець розповідає, як грамотно організувати відпочинок, берегти нерви, слухати себе.

  1. Корекція способу життя

Побачити позитивні зміни незабаром дозволить корекція порядку дня. У ньому повинні бути щоденні прогулянки на свіжому повітрі, контрастний душ, легка фізична активність. Ці прості процедури заспокоюють нервову систему, сприятливо впливають на роботу серцево-судинної системи, органів дихання. Вони дозволяють упорядковувати думки, знімають тривожність та дратівливість.

  1. Здоровий та збалансований раціон

Кофеїновмісні напої, алкоголь і солодкі газовані напої замінюють заспокійливими трав'яними настоями, фруктовими узварами, мінеральною водою. Основою меню роблять поживні та корисні страви з органічних продуктів – вони потрібні для того, щоб організм справлявся із наднавантаженнями, та швидко відновлювався після них. Обов'язково використовувати в раціоні джерела вітамінів В та С, які допомагають відрегулювати збиті обмінні процеси.

  1. Масаж та гідропроцедури

Лікувальна фізіотерапія покращує не лише фізичний, а й емоційний стан. Варто задуматися про запис до масажиста, відвідування курсів йоги, участь у дихальних практиках. Сприятливі і походи в басейн, заняття аквааеробікою.

  1. Прийом вітамінних комплексів

Якісні вітамінні комплекси заповнять дефіцит життєво важливих елементів у тілі. Їх призначають після дослідження організму у медичних закладах.

Запис до психологічного центру Києва: делікатна та ефективна допомога психотерапевта

Психотерапія – це допомога при стресі, емоційному вигоранні та синдромі хронічної втоми. Якщо страх, розчарування та тривога, які вважаються нормальними реакціями в критичних ситуаціях, стали супутниками у звичайному житті, візит до психолога є гострою потребою. У рамках персональної роботи з відвідувачем спеціаліст виконає діагностику, розповість про ефективні методи допомоги, розробить персональний курс відвідувань центру.

Прогнози для людей, які зіштовхнулися зі стресом

Хорошою новиною для відвідувачів центру є той факт, що своєчасно надана психологічна допомога при стресі дозволяє безслідно позбавитися ознак напруги, забути про хронічну втому та симптоми емоційного вигоряння. Взаємодія з фахівцем – ключ до набуття продуктивності на роботі та в особистій сфері! Це проявляється у підвищеній мотивації, енергійності, залученості. Життя набуває втрачених фарб, спілкування зі світом дарує радість і щире задоволення!

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 20.04.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку