UA RU

Любовна залежність

Любовна залежність

Різниця між любов'ю та залежністю від стосунків криється в природі цих почуттів. Розуміючи симптоматику та усвідомлюючи серйозність наслідків патологічної хворобливої прихильності до партнера, вдасться своєчасно розпізнати адикцію, отримати шанс на побудову щасливого, гармонійного та стабільного особистого життя.

Любовна залежність або Любовна наркоманія: як їх відрізнити і як позбутися. Розповідає психотерапевт Марія Дьяконова

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Причини любовної залежності

Залежність від любовних стосунків означає відсутність свободи та самостійності у вчинках та прийнятих рішеннях. Людина перестає контролювати свої бажання, страждає від нав'язливих ідей та думок. Розвивається компульсивна поведінка з таких причин:

Причинами адикції можуть стати супутні розлади – підвищена тривожність, схильність до затяжних депресій, неврози. Ці та інші розлади психіки суттєво впливають на вміння знаходити та розвивати здорові гармонійні стосунки.

Симптоми Любовної залежності

Якщо є сумніви щодо природи любовних почуттів, то прояснити ситуацію та виявити залежність допоможуть такі сигнали:

Тривожним симптомом є постійне перебування у світі мрій, наповнених романтичними мріями та думками про ідеальні стосунки. Натхнення для нових фантазій людина черпає з книг, фільмів із хепі-ендом, сюжетів картин.

Аддиктивна поведінка проявляється у надмірній нав'язливості, спробах отримати безмежну увагу з боку партнера. Залежна особистість готова піти на все, щоб утримати обранця – нехтуватиме кар'єрою, друзями, інтересами своєї сім'ї.

Наявність фізичного насильства чи морального тиску є приводом для розриву.

Слова про те щоб розійтись сприймаються вкрай негативним ключем, змушуючи серце переповнитися тугою та сильним відчаєм.

Людина готова перебувати в будь-яких зв'язках, аби не почуватися самотньою і покинутою. Свобода від стосунків сприймається як найважчий період на життєвому шляху. Друга половинка вважається гарантом стабільності, щастя, благополуччя, викликає сильні ревнощі.

Які наслідки має любовна залежність?

Якщо не вжити комплексних заходів для позбавлення любовної залежності, можна зіткнутися з вкрай негативними наслідками. У залежного з'являється почуття злості, страху та провини внаслідок провальних спроб змінити другу половинку під надуманий ідеал. Адикція забирає життєві сили, призводить до незворотної особистісної деградації, виснажує морально. Залежна людина постійно балансує на межі нервового зриву, відчуваючи повне розчарування у собі та оточуючих. Його не тішать хобі, спілкування з товаришами, кар'єрні здобутки на роботі.

Допомога психолога при любовній залежності в Києві

Залежність від любовних стосунків переростає у серйозне відхилення, коли людина продовжує зустрічатися з партнером, незважаючи на очевидні негативні наслідки. Перебування в руйнівних романтичних зв'язках негативно впливає на здоров'я, кар'єру та працездатність, призводить до виникнення апатії, депресії, емоційних розладів. Уникнути небажаного розвитку сценарію допоможе команда «Альфа-Генезис». Запис на прийом до дипломованого спеціаліста з гіпнозу та психотерапії стане першим кроком на шляху до щасливого та цілісного життя, в якому немає місця для адиктивної поведінки, мук, страждань та болю.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 17.04.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку