Любовна залежність

Різниця між любов'ю та залежністю від стосунків криється в природі цих почуттів. Розуміючи симптоматику та усвідомлюючи серйозність наслідків патологічної хворобливої прихильності до партнера, вдасться своєчасно розпізнати адикцію, отримати шанс на побудову щасливого, гармонійного та стабільного особистого життя.

Спеціалісти
Причини любовної залежності
Залежність від любовних стосунків означає відсутність свободи та самостійності у вчинках та прийнятих рішеннях. Людина перестає контролювати свої бажання, страждає від нав'язливих ідей та думок. Розвивається компульсивна поведінка з таких причин:
- низька самооцінка, що йде корінням з дитинства;
- дорослішання в неблагополучній сім'ї (у дитини формуються некоректні установки та переконання про те, які стосунки між чоловіком та жінкою є нормою);
- часте перебування на самоті в ранні роки (відсутність щирого кохання та турботи з боку батьків виробляє в малюку почуття неповноцінності)
- втрата довіри до навколишнього світу через насильство (стан переростає в страх справжньої близькості, відмова від глибоких романтичних переживань).
Причинами адикції можуть стати супутні розлади – підвищена тривожність, схильність до затяжних депресій, неврози. Ці та інші розлади психіки суттєво впливають на вміння знаходити та розвивати здорові гармонійні стосунки.
Симптоми Любовної залежності
Якщо є сумніви щодо природи любовних почуттів, то прояснити ситуацію та виявити залежність допоможуть такі сигнали:
- Одержимість ідеєю вічного кохання
Тривожним симптомом є постійне перебування у світі мрій, наповнених романтичними мріями та думками про ідеальні стосунки. Натхнення для нових фантазій людина черпає з книг, фільмів із хепі-ендом, сюжетів картин.
- Встановлення контролю за партнером, пред'явлення власних прав, маніпуляція на несвідомому рівні
Аддиктивна поведінка проявляється у надмірній нав'язливості, спробах отримати безмежну увагу з боку партнера. Залежна особистість готова піти на все, щоб утримати обранця – нехтуватиме кар'єрою, друзями, інтересами своєї сім'ї.
- Залучення до деструктивних зв'язків
Наявність фізичного насильства чи морального тиску є приводом для розриву.
- Ігнорування пропозицій що розійтись
Слова про те щоб розійтись сприймаються вкрай негативним ключем, змушуючи серце переповнитися тугою та сильним відчаєм.
- Страх самотності
Людина готова перебувати в будь-яких зв'язках, аби не почуватися самотньою і покинутою. Свобода від стосунків сприймається як найважчий період на життєвому шляху. Друга половинка вважається гарантом стабільності, щастя, благополуччя, викликає сильні ревнощі.
Які наслідки має любовна залежність?
Якщо не вжити комплексних заходів для позбавлення любовної залежності, можна зіткнутися з вкрай негативними наслідками. У залежного з'являється почуття злості, страху та провини внаслідок провальних спроб змінити другу половинку під надуманий ідеал. Адикція забирає життєві сили, призводить до незворотної особистісної деградації, виснажує морально. Залежна людина постійно балансує на межі нервового зриву, відчуваючи повне розчарування у собі та оточуючих. Його не тішать хобі, спілкування з товаришами, кар'єрні здобутки на роботі.
Допомога психолога при любовній залежності в Києві
Залежність від любовних стосунків переростає у серйозне відхилення, коли людина продовжує зустрічатися з партнером, незважаючи на очевидні негативні наслідки. Перебування в руйнівних романтичних зв'язках негативно впливає на здоров'я, кар'єру та працездатність, призводить до виникнення апатії, депресії, емоційних розладів. Уникнути небажаного розвитку сценарію допоможе команда «Альфа-Генезис». Запис на прийом до дипломованого спеціаліста з гіпнозу та психотерапії стане першим кроком на шляху до щасливого та цілісного життя, в якому немає місця для адиктивної поведінки, мук, страждань та болю.
Автори статті
Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог
Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог
Останнє редагування: 17.04.2022
Також читайте:
Статті по темі:
- Психологія відносин. Поради та допомога.
- Розлучення - як пережити.
- Любовна залежність
- Чого слід уникати, якщо ви не хочете розлучатися
- Найважливіші передумови благополучного сімейного життя
- Факти, які допоможуть пережити розлучення
- Життя у шлюбі після зради
Новини по темі: