Допомога психолога при розлученні
Якими б не були причини розлучення та чи хотіли ви цього чи ні, розрив стосунків може перевернути світ з ніг на голову та викликати всілякі хворобливі та тривожні почуття.

Зіткнулися з розлученням?
Не впевнені, що справляєтеся?
Потрібна допомога?
Психологи «Альфа-Генезис» володіють інструментарієм і мають уважність, вони допоможуть пережити розлучення швидше
Спеціалісти
- Психологічна допомога при розлученні прискорює відновлення
- Допомога психолога при розлученні: у чому переваги?
- Психолог рекомендує: важливо дозволити собі сумувати про втрату стосунків
- Як психолог допомагає пережити розлучення?
- Психолог рекомендує: побалуйте себе, це допоможе пережити розлучення швидше
- Робота з психологом під час розлучення допоможе винести важливі уроки, щоб ситуація не повторилася
- Гіпноз прискорює процес загоєння душевних ран
Ніколи не буває легко, коли значущі стосунки закінчуються. Але є багато речей, які ви можете зробити, щоб пройти через цей скрутний час і рухатися далі. Для якнайшвидшого відновлення після розлучення звертайтеся за допомогою до психолога. Професійні та досвідчені психологи «Альфа-Генезис» допоможуть впоратися найкращим чином із розлученням, а також здобути уроки з цього досвіду і вирости та стати сильнішими та мудрішими.
Психологічна допомога при розлученні прискорює відновлення.
Чому розлучення завдає значних страждань, навіть коли стосунки далекі від ідеальних? Психолог, який надає допомогу при розлученні, знає: розлучення супроводжується болем, тому що він є втратою, крахом не лише стосунків, а й спільних мрій, зобов'язань та планів на майбутнє. Романтичні стосунки починаються на високій ноті та сповнені надій на майбутнє. Коли ці стосунки зазнають невдачі, ми відчуваємо глибоке розчарування, стрес і горе.
Розлучення штовхає нас на незвідану територію. Все страждає: ваші повсякденні обов'язки, домашній побут, ваші стосунки із родичами та друзями, і навіть ваша особистість. Розлучення приносить невпевненість у майбутньому. Яким буде життя без вашого партнера? Чи знайдете ви ще когось? Чи будете ви зрештою самотні? Ця невідомість часто здається гіршою, ніж нещасливі стосунки.
Важко відновитись після розлучення. Тим не менш, важливо знати (і постійно нагадувати собі), що ви можете і рухатиметесь далі. Психологічна допомога при розлученнінеобхідна для якнайшвидшого зцілення, тому не витрачайте часу - звертайтеся до професійного психолога. У нас, в «Альфа-Генезис», ви можете отримати кваліфіковану психологічну допомогу при розлученні.
Допомога психолога при розлученні: у чому переваги?

Визнаємо, що нормально мати різні почуття. Нормально почуватися сумним, сердитим, змученим, розчарованим і зніяковілим, і ці почуття можуть бути інтенсивними. Ви також можете турбуватися про майбутнє. Психолог допоможе вам пережити розлучення. Психотерапія зменшує негативні почуття, пов'язані з розривом стосунків. Завдяки роботі з психологом вас більше не лякатиме майбутнє.
Потрібен час, перш ніж ви зможете жити і працювати більш оптимально. Нехай зараз ви не можете бути настільки ж продуктивними на роботі або піклуватися про інших точно так, як ви звикли, впродовж деякого часу. Ви не супермен або супержінка, і потрібен час, щоб залікувати рани, перегрупуватися, та пожвавитись. Скоротити час адаптації після розлучення допоможе психолог.
Не проходьте цей шлях поодинці, зверніться за професійною психологічною допомогою. Ділитись своїми почуттями з друзями та сім'єю важливо, проте тільки психотерапевт використовуватиме спеціальні методи, щоб конструктивно вплинути на негативні емоції та думки. Тому розгляньте питання щодо звернення за психологічною допомогою. Ізоляція може посилити стрес, зменшити здатність до концентрації та заважати вашій роботі, стосункам та вашому здоров'ю в цілому. Не бійтеся вийти за межі себе та покликати на допомогу, якщо вам це потрібно.
Психолог рекомендує: важливо дозволити собі сумувати про втрату стосунків
Горе є природною реакцією на втрату. Розлучення або розрив стосунків включає кілька втрат:
- Втрата спілкування та обміну досвідом.
- Втрата підтримки, будь то фінансова, інтелектуальна, соціальна, емоційна підтримка.
- Втрата надії, планів на майбутнє (може бути навіть болючішою, ніж практична втрата)
Дозволити собі відчувати біль цих втрат може бути страшним. Ви можете боятися, що ваші емоції будуть надто інтенсивними, і що ви застрягнете в цій темряві назавжди.
Просто пам'ятайте, що скорбота має велике значення для лікування. Біль від горя саме те, що допомагає вам відпустити старі стосунки та рухатися далі. І не важливо, наскільки сильно ваше горе, це не триватиме вічно. Якщо емоції настільки сильні, що ви не можете спати, працювати, втратили апетит – необхідно звернутися за допомогою до психолога.
Як психолог допомагає пережити розлучення?
Заручившись підтримкою досвідченого психолога з розлучень ви знайдете контроль над вашими почуттями. Нормально злітати і падати, і відчувати у собі безліч суперечливих емоцій, включаючи гнів, образу, смуток, полегшення, страх і розгубленість. Психотерапія допоможе визначити та визнати ці почуття. У той час, як спроба придушити або ігнорувати ці болючі емоції лише продовжить процес горіння і може призвести до серйозних захворювань.
Допомога психолога при розлученні полягає не тільки в тому, щоб допомогти вам висловити, що ви відчуваєте. Адже багатьом людям важко, говорити про свої почуття з іншими людьми, однак, дуже важливо знайти спосіб зробити це, коли ви журитеся. Знання, що інші поділяють ваші почуття, дозволить вам почуватися менш самотнім зі своїм болем та допоможе вам зцілитися. Тому психотерапія дуже корисна, в тому числі завдяки можливості для виходу для ваших почуттів.
Пам'ятайте, що емоційне переживання є кінцевою метою. Вираз почуттів звільнить вас, але важливо не зупинятися на переживанні негативних почуттів та надмірному аналізі ситуації. Застрягання в негативі такому, як вина, гнів і образа позбавлятиме вас цінної енергії, і перешкоджатиме руху вперед до зцілення.
Тож інша важлива складова допомоги психолога під час розлучення – це вести вас до вашого нового майбутнього. Коли ви живете поряд з іншою людиною, ви створюєте багато надій та мрій. Важко припустити, щоб ці мрії розбилися. У процесі психотерапії нові надії та мрії врешті-решт замінять старі.
Є різниця між нормальною реакцією на розлучення та депресією — горе може бути паралізуючим після розлучення, але через деякий час сум починає відступати. День за днем, і поволі, ви починаєте рухатися далі. Однак, якщо ви не відчуваєте жодного поступу вперед, ви можете страждати від депресії.
Допомога психолога це не єдине, до чого ви можете вдатися в ситуації розлучення
Підтримка з боку інших має вирішальне значення для лікування після розриву або розлучення. Ви можете почуватися самотньо у своїй біді, але ізоляція зробить лише гірше. Не намагайтеся пройти через це складне випробування «як вийде».
Зверніться до близьких друзів та членів сім'ї. Знайдіть досвідченого психолога. Люди, які пройшли через хворобливі розставання або пережили розлучення, можуть бути вам особливо корисні. Вони знають, що це таке, і вони можуть запевнити вас, що є надія на зцілення та нові стосунки.
Проводьте час із людьми, які вас підтримують, а отже, можуть і зарядити вас енергією. Оточіть себе людьми, які є оптимістами і які справді слухають вас. Важливо, щоб ви не соромилися, бути чесним про те, що вам доводиться переживати, не турбуючись про те, чи будуть вас судити, критикувати, чи вчити, що робити.
Знайдіть психолога, якщо це потрібно. Найголовніше, щоб у вас було принаймні одне місце, де б ви почувалися комфортно і могли відкритися.
Заводьте нові знайомства. Якщо ви відчуваєте, що втратили звичне оточення разом з розлученням або розставанням, докладіть зусиль, щоб зустріти нових друзів. Приєднайтесь до групи за інтересами, запишіться на курси, беріть участь у громадській діяльності.

Поради психолога під час розлучення: побалуйте себе, це допоможе пережити розлучення швидше
Потрібна допомога? Психологи «Альфа-Генезис» володіють інструментарієм і мають уважність, вони допоможуть привнести баланс у ваше життя.
Розлучення дуже напружена подія, що змінює життя. Коли ви проходите через емоційну м'ясорубку та боротьбу з важливими змінами життя, важливіше, ніж будь-коли, щоб ви дбали про себе. Напруга та розлад від розлучення можуть зробити вас психологічно та фізично вразливими.
Побалуйте себе так, ніби ви хворіли на ГРЗ. Більше відпочивайте, зведіть до мінімуму інші джерела стресу у вашому житті і зменшіть робоче навантаження, якщо це можливо.
Уміння дбати про себе може бути одним із найцінніших уроків, який ви зрозумієте після розлучення або розриву. Здатність краще дбати про себе допоможе зробити позитивний вибір у майбутньому.
Відведіть час щодня на те, щоб плекати себе. Допоможіть собі зцілитися плануванням щоденних дій, які ви вважаєте заспокійливими. Ідіть гуляти в парк, послухайте музику, насолоджуйтеся гарячою ванною, підіть на масаж, почитайте улюблену книгу, позаймайтеся йогою, відпочиньте за чашкою чаю.
Зверніть увагу на те, що вам потрібно в даний момент і говоріть іншим про свої потреби.
Дотримуйтесь звичайного режиму. Розлучення або розрив стосунків може порушити практично всі області вашого життя, тим самим посилюючи почуття стресу, невизначеності та хаосу. Повернення до звичайного режиму може стати втіхою та дасть вам відчуття ґрунту під ногами.
Візьміть тайм-аут. Намагайтеся не приймати будь-яких серйозних рішень у перші кілька місяців після розлучення, на зразок нової роботи або переїзду в нове місто. Якщо можете, зачекайте, поки не вщухнуть емоції, так що ви зможете приймати більш обґрунтовані рішення.
Уникайте вживання алкоголю, наркотиків або переїдання, щоб упоратися із ситуацією. Коли ви перебуваєте в ситуації розлучення, ви можете захотіти зробити все, щоб полегшити страждання і втекти від самотності. Але втіха за допомогою алкоголю, наркотиків, або продуктів харчування, нездоровий та руйнівний спосіб у довгостроковій перспективі. Важливо знайти здорові способи впоратися із хворобливими відчуттями.
Відкрийте нові інтереси. Розлучення є не лише кінцем, а й початком. Скористайтеся можливістю, щоб досліджувати нові галузі та діяльності. Цікава діяльність, дасть вам можливість насолоджуватися життям тут і зараз, а не зупинятися на минулому.
Ведіть здоровий спосіб життя: добре харчуйтесь, висипайтеся і займайтеся спортом.
Коли ви проходите через стрес чи розлучення, здорові звички легко йдуть на другий план. Ви можете взагалі не хотіти їсти або об'їдатися улюбленими стравами. Спорт може відійти на другий план, а ночі стати безсонними. Але вся робота, яку ви робите, щоб рухатися вперед у позитивному ключі, буде безглуздою, якщо ви не ведете здорового способу життя.
Робота з психологом при розлученні допоможе винести важливі уроки, щоб ситуація не повторилася
Наші психологи знають, що під час емоційної кризи є можливість рости і вчитися. Просто те, що ви відчуваєте порожнечу у вашому житті прямо зараз, не означає, що нічого не відбувається, або нічого не зміниться. Розгляньте цей період тайм-ауту, як час для посіву насіння та нового зростання. Завдяки психотерапії ви можете вийти з цього досвіду тими, хто знає себе краще і відчуває себе сильнішим.
Психолог допоможе повністю прийняти розлучення і рухатися далі, зрозуміти, що сталося, та визнати відповідальність за те, що сталося. Працюючи з психологом, ви зрозумієте, що ви робили чи не робили, що створилася така ситуація у стосунках. Чи згодні, що засвоєння уроку зі своїх помилок є ключовим, щоб не повторювати їх?
Завдяки допомозі психолога під час розлучення, ви зможете:
- Подивитися на картину загалом. Зрозуміти, який ваш внесок у проблеми стосунків?
- Усвідомити, які помилки не варто повторювати, або яку людину не слід вибирати?
- Дізнаєтеся про те, як ви реагуєте на стрес, справляєтеся з конфліктами та невпевненістю. Ви зможете діяти більш конструктивно.
- Сприймати інших людей такими, якими вони є, а не такими, якими вони можуть або «повинні» бути.
- Безпечно досліджувати свої негативні почуття як відправну точку для змін. Ви почнете контролювати свої почуття, а не вони вас.
Психолог допоможе бути чесними із собою в процесі лікування. Завдяки психотерапії ви зможете не зациклюватися на тому, хто винен, не лаяти себе за свої помилки. А також об'єктивно розглянути свій власний вибір та поведінку, у тому числі причини, з яких ви обрали колишнього партнера, та побачити, де щось пішло не так. Все це призведе до того, що ви, не тільки звільнитеся від минулого, але й зробите кращий вибір наступного разу.

Гіпноз прискорює процес загоєння душевних ран
У деяких ситуаціях для того, щоб зменшити хворобливі емоції, пов'язані з ситуацією розлучення, ми пропонуємо гіпноз. Використання гіпнозу дозволяє швидко зменшити душевний біль від розриву стосунків, заспокоїтися та налаштуватися позитивно на майбутнє.
Автори статті
Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог
Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог
Останнє редагування: 20.04.2022
Також читайте:
Статті по темі:
- Психологія відносин. Поради та допомога.
- Розлучення - як пережити.
- Любовна залежність
- Чого слід уникати, якщо ви не хочете розлучатися
- Найважливіші передумови благополучного сімейного життя
- Факти, які допоможуть пережити розлучення
- Життя у шлюбі після зради
Новини по темі: