UA RU

Агорафобія

Уже більше 10 років ми допомагаємо людям з агорафобією позбутися страху та повернутися до нормального життя. Записуйте та приходьте, і ми переможемо агорафобію разом!

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Читайте у цій статті

Агорафобія це

Людина з діагнозом агорафобія боїться бути в місцях, де є ймовірність виникнення паніки, коли інші люди можуть стати свідками панічного нападу, і коли швидкий відхід із ситуації може бути утруднений. Через ці страхи страждаючий агорафобією свідомо уникатиме людних місць, черг (стояти в черзі), автобусів та поїздів, магазинів та торгових центрів та літаків.

Агорафобія не дає людині можливості почуватися в безпеці в будь-якому громадському місці, особливо там, де збирається велика кількість людей. Деякі люди настільки сильно страждають, що єдине місце, де вони почуваються в безпеці - їх будинок, і вони рідко виходять на вулицю.

Агорафобія не є протилежністю клаустрофобії (страх закритих просторів, таких як ліфти), агорафобія - це не просто страх відкритих просторів. Агорафобія часто включає страх відкритого простору, проте вид відкритого простору не лякає тому, що там занадто багато відкритості, немає стін, стель або меж тощо. Страх або навіть паніка виникають через відчуття безпорадності, не можливості що-небудь зробити (утекти, отримати допомогу і т.д.).

За даними Національного інституту психічного здоров'я США, близько 3,2 мільйонів дорослих американців живуть з агорафобією. Середній вік початку захворювання становить 20 років.

Які симптоми агорафобії?

Фізичні симптоми агорафобії

Ознаки агорафобії, як правило, з'являються, коли агорафоби опиняються в ситуації або середовищі, яке викликає у них тривогу. Фізичні ознаки зустрічаються рідко, оскільки більшість людей з агорафобією уникають обставин, які, на їхню думку, викликають паніку. Фізичні симптоми агорафобії:

Психологічні симптоми агорафобії

Поведінкові симптоми агорафобії

Причини агорафобії, які вони?

Вчені не цілком упевнені, що точні причини агорафобії виявлені. Більшість вважають, що агорафобія є результатом фізичних та/або психологічних факторів.

Причина перша: агорафобія – ускладнення панічного розладу

Агорафобія може бути ускладненням панічного розладу - розладом, що характеризується регулярними епізодами паніки (сильний страх), які викликають важкі фізичні реакції. Панічні напади можуть бути дуже страшними, вони змушують людей думати, що ті втрачають контроль, або навіть помирають.

Деякі люди пов'язують свої панічні напади з одним або двома випадками, в яких вони сталися. Уникаючи цих місць або ситуацій, постраждалий вважає, що він/вона може запобігти майбутнім рецидивам нападів паніки.

Агорафобія дуже рідко розвивається без панічного розладу, що її супроводжує.

Причина друга: агорафобія – наслідок прийому лікарських препаратів.

Тривале застосування транквілізаторів та снодійних препаратів, таких як бензодіазепіни, пов'язують із виникненням агорафобії. Працівники охорони здоров'я повідомляють, що при залежності від бензодіазепінів розвиваються деякі симптоми агорафобії.

Інші причини агорафобії:

Які ускладнення можливі при агорафобії?

Ускладнення агорафобії можуть статися, якщо хворий не лікуватиметься. Страждаючий агорафобією може зрештою вести дуже обмежений спосіб життя. У важких випадках людина ніколи не виходитиме з дому і залежатиме від інших людей. Будучи прикутою до будинку, людина втрачає професійні перспективи. Його / її соціальне життя обмежене, обмежені можливості для здобуття освіти та навчання новим навичкам, неможливі прогулянки з собакою або участь у різноманітних заходах.

Люди з нелікованою агорафобією мають значно більший ризик розвитку депресії, тривожних розладів, алкоголізму, наркоманії.

Як діагностувати агорафобію?

Лікар загальної практики, припускаючи психологічні симптоми агорафобії, швидше за все, направить пацієнта до психолога, що спеціалізується на діагностиці, профілактиці та психотерапії психічних захворювань. Лікар загальної практики виключить будь-які основоположні фізичні причини.

Психолог попросить пацієнта повідомити про його / її почуття, симптоми та загальний фон настрою. Фахівець також спробує з'ясувати, чи не викликана агорафобія іншими психічними складнощами. Якщо це так, то ті мають бути вирішені, перш ніж можливе успішне лікування агорафобії. Наприклад, людина, яка уникає натовпу, тому що він / вона боїться зараження від інших людей, швидше за все, страждає на ОКР (обсесивно - компульсивним розладом).

Відповідно до DSM-IV Діагностичні критерії Агорафобії такі:

Деякі експерти критикують цю класифікацію, оскільки вона не включає людей з агорафобією, які ніколи не мали в анамнезі нападів паніки, чи тих, чия агорафобія супроводжується іншими страхами, не пов'язаними з панічними нападами. Незважаючи на це, напади паніки не обов'язково повинні бути присутніми для діагностики агорафобії.

Лікування агорафобії, які способи існують?

Лікування агорафобії зазвичай включає психотерапію або поєднання ліків і психотерапії. У більшості випадків лікування агорафобії є ефективним і пацієнт або виліковується, або навчається тримати агорафобію під контролем.

Лікування агорафобії, медикаменти

Транквілізатори та антидепресанти, як правило, призначаються для пацієнтів з агорафобією та симптомами паніки. У деяких випадках пацієнту, можливо, доведеться спробувати кілька різних видів ліків.

СІЗЗС (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну) - ці антидепресанти включають флуоксетин (прозак), пароксетин (паксил) або сертралін (золофт).

Побічні ефекти можуть включати:

Трициклічні антидепресанти або інгібітори моноаміноксидази - ці антидепресанти можуть також бути використані для лікування агорафобії. Однак вони мають більше побічних ефектів.

Проти-тривожні препарати (бензодіазепіни) – приклади алпразолів та клоназепам. Вони використовуються для зниження тривоги. Якщо приймати в дозах більше, ніж зазначено, або занадто довго, вони можуть викликати залежність.

Побічні ефекти можуть включати:

Пацієнти зазвичай починають із малих доз, поступово збільшуючи дозу. Наприкінці курсу поступово зменшиться дозування.

Психотерапія агорафобії

Психотерапія є впливом на психо–емоційну сферу. Психотерапія використовує переконання, навіювання, твердість, розуміння, а також інструкції, так щоб людина могла бачити себе та свої проблеми більш реалістично, сформувала бажання подолати і / або впоратися з ними ефективно, освоїла вправи та поведінку необхідні для одужання. Є багато видів психотерапії. Психологи, гіпнологи «Альфа–Генезис» застосовують найдієвіші, структуровані, обмежені у часі види психотерапії. Когнітивна психотерапія, Поведінкова психотерапія, Раціонально–емотивна психотерапія, Гіпноз.

Когнітивно-поведінкова психотерапія

Цей вид психотерапії складається із двох частин. Когнітивна частина допомагає дізнатися більше про агорафобію та напади паніки і про те, як ними керувати. Пацієнт дізнається, що є тригерами панічних нападів і що погіршує його стан. Психолог допомагає змінити «загрозливу» інтерпретацію ситуації та «катастрофічний» спосіб мислення, щоб позбавити пацієнта від інтенсивних негативних емоцій.

Поведінкова частина включає зміну нездорової або небажаної поведінки. Це може бути зроблено шляхом десенсибілізації або імплозивної дії. Пацієнт благополучно протистоїть ситуації чи місцю, які викликають паніку часто у супроводі психолога.

Лікування агорафобії гіпнозом

Оскільки причини агорафобії, часто приховані у підсвідомості, їх нелегко виявити та викорінити. Гіпноз дозволяє отримати доступ до підсвідомості, щоб зробити необхідні зміни на глибинному рівні.

Лікування агорафобії гіпнозом зарекомендувало себе як найшвидше. У гіпнотичному стані можна навіяти ідеї протилежні ідеям, що провокують паніку та страх, таким чином частково або повністю нейтралізувати «небезпечні» обставини.

Наш підхід до лікування агорафобії унікальний тим, що ми пропонуємо поєднання гіпнозу та психотерапії людям з діагнозом агорафобію. Таким чином, за допомогою психотерапії ми усуваємо свідомі проблеми, а за допомогою гіпнозу виробляємо глибинну дію на підсвідомість та нервову систему. Наш досвід свідчить, що поєднання гіпноз плюс психотерапія дозволяє проводити лікування агорафобії досить швидко та ефективно.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 10.05.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку