Лікування анорексії у м. Київ, основні симптоми, причини та фактори ризику анорексії.
Анорексія, можливо, найпоширеніша психологічна проблема серед сучасної молоді. Але не всі знають, що анорексія насправді не пов'язана з дієтами та вагою. Коріння анорексії у глибокій незадоволеності собою, у невпевненості, у негативному способі мислення, образах на оточуючих та ін.

Якщо у вас або у вашої близької людини анорексія, знайте, можлива допомога!
Ми маємо великий досвід лікування розладів харчової поведінки, в т.ч. анорексії і вже допомогли одужати багатьом людям: підліткам, чоловікам, жінкам.
Також серед клієнтів, яким ми допомогли позбутися анорексії є знаменитості (через правила конфіденційності ми не можемо назвати їхні імена та прізвища)
Звертайтеся до нас і ми допоможемо вам або вашим близьким позбутися цієї хвороби.
Марія Дьяконова про РХП разом із Наталією Гоцій на каналі Бути Гоцій

Спеціалісти
- Як ми проводимо лікування анорексії в «Альфа–Генезис» у Києві?
- Симптоми та причини анорексії
- Типи нервової анорексії
- Чи страждаєте ви анорексією?
- Різниця між дієтою та анорексією
- Ознаки та симптоми анорексії
- Анорексія причини та фактори ризику
- Наслідки анорексії
- Покрокове одужання від анорексії
- Лікування анорексії
Як ми проводимо лікування анорексії в «Альфа–Генезис» у Києві?
Лікування анорексії проводиться за допомогою психотерапії, тому що тільки якісна зміна особистості людини з анорексією веде до остаточної свободи та психологічного здоров'я.
Лікування анорексії потребує відповідної кваліфікації та досвіду, тому що анорексія може мати безліч причин. У нас, в «Альфа – Генезис» у Києві, Ви отримаєте професійну психологічну допомогу в лікуванні анорексії, тому що ми не просто закінчили курси психотерапії, ми маємо дипломи кращих українських ВНЗ, наукові ступені, підвищення кваліфікації Європі, а також більш ніж 10-річний досвід у галузі відновлення психічного здоров'я, у тому числі в медичних закладах.
Для якнайшвидшого позбавлення від анорексії ми пропонуємо лікування гіпнозом та психотерапію, такий спосіб ми вважаємо одним із найбезпечніших та найефективніших способів боротьби з анорексією без утворення шкідливих залежностей від ліків
Лікування анорексії у нас включає:
1. Нормалізація раціону харчування, ваги та ставлення до ваги:
- досягнення нормальної ваги (оптимальної з точки зору зовнішнього вигляду, здоров'я та способу життя)
- формування задоволеності своєю вагою
- розвиток спокійного ставлення до природної ваги
- виробництво раціону, який дозволяє дотримуватися оптимальної ваги конструктивним шляхом
2. Оздоровлення особистості, особистісне зростання
- розвиток впевненості у собі
- підвищення стресостійкості
- перемога над індивідуальними слабкостями та страхами
- реалізація себе в основних сферах життя
Лікування анорексії у нас в «Альфа–Генезис» у Києві засноване на багаторічному досвіді роботи з людьми з харчовими порушеннями і тому Ви не знайдете подібного в жодній книзі, ні в інших фахівців.
Використовувані методи: НЛП, гіпноз, самогіпноз, психодієтологія, психотерапія.
Лікування анорексії відбувається :
- Без ліків
- Без госпіталізації
- Без дієт
- Без фітнесу
Госпіталізація (стаціонар) не бажана для лікування анорексії, оскільки госпіталізація - це штучні умови контролю за їжею і, водночас, людина випадає зі звичного життя, у результаті настає лише тимчасове поліпшення. А коли людина повертається з реабілітаційного центру, у природні умови звичайного життя, в якому потрібно самостійно нести відповідальність за харчування та вагу, повертаються симптоми хвороби. Тому лікування анорескії краще здійснювати у звичайному житті та у звичному оточенні, тобто амбулаторно.

Симптоми та причини анорексії

Нормально, бажати виглядати інакше або прагнути виправити щось у собі. Але коли захоплення бути стрункою підпорядковує собі ваші харчові звички, думки та все ваше життя, це ознака розладу харчової поведінки. Якщо у вас анорексія, бажання схуднути стає більш важливим, ніж решта. Ви можете навіть втратити здатність бачити себе, якою ви є насправді.
Анорексія серйозний розлад харчової поведінки. Вона може завдати шкоди вашому здоров'ю і навіть загрожувати вашому життю. Але ви не самотні. Допомога доступна, коли ви будете готові до змін. Ви заслуговуєте бути щасливою. Досвідчений психолог допоможе вам почуватися краще та навчитися цінувати себе.
Історія Марії
«Сімнадцятирічна Марія нещодавно вона втратила 6 кілограмів, ставши суворим вегетаріанцем. Її батьки стурбовані надмірною худорлявістю доньки, але Марія стверджує, що вона просто перебуває у стані стресу через навантаження у школі. Тим часом, її вегетаріанська дієта ставатиме суворіше з кожним днем.
Марія одержимо підраховує калорії, і зважується принаймні двічі на день. Вона відмовляється від їжі в ресторанах, у шкільному кафетерії, або де-небудь у громадських місцях, і вона живе на салаті, заправленому оцтом, рисових коржиках, та желе без цукру. Марія також має велику схованку з знежиреними цукерками в її кімнаті. Вона дозволяє собі балуватися цукерками, а відразу після цього йде на пробіжку...»
Анорексія є комплексом розладів харчової поведінки з трьома ключовими особливостями:
- Відмова підтримувати здорову вагу тіла
- Сильний страх набрати вагу
- Спотворене сприйняття тіла
Через те, що є страх стати товстою або присутня огида до форми власного тіла, їжа та прийоми їжі стають дуже напруженими. І майже вся їжа, стає тим, що не можна їсти. Думки про дієту, продукти харчування, і ваш організм можуть займати більшу частину вашого дня, залишається мало часу для друзів, сім'ї, а також іншої діяльності, яку ви здійснювали раніше. Життя стає наполегливим прагненням до худорлявості і впаданням у крайності, щоб схуднути.
Але якою б схудлою ви не ставали, цього ніколи не достатньо.
Хоча люди з анорексією часто заперечують наявність проблеми, правда, що анорексія є серйозним і потенційно смертельним розладом харчової поведінки. На щастя, відродження можливе. За професійної психологічної допомоги та підтримки, ви можете зупинити саморуйнівний процес анорексії та відновити своє здоров'я та впевненість у собі.
Типи нервової анорексії
Є два типи анорексії. У випадку анорексії обмеження, втрата ваги досягається за рахунок обмеження калорій (різка дієта, голодування). У разі анорексії очищення, втрата ваги досягається за рахунок блювоти або використання проносних та сечогінних засобів.
Чи страждаєте ви анорексією?
- Чи вважаєте себе повною, хоча люди кажуть вам, що ви не повна?
- Боїтеся набрати вагу?
- Чи брешете про те, скільки ви їсте, чи приховуєте ви свої уподобання в їжі від інших?
- Ваші друзі або сім'я стурбовані вашою вагою, харчовими звичками або зовнішнім виглядом?
- Чи використовуєте дієту, нав'язливі вправи чи чищення за допомогою блювоти або проносних, коли ви відчуваєте, що переїли?
- Чи відчуваєте ви, задоволення, коли ви обходитеся без їжі, надмірно вправляєтеся чи робите очищення за допомогою блювоти чи проносних?
- Ваша самооцінка залежить від вашої ваги чи розмірів вашого тіла?
Анорексія не має відношення до ваги або продуктів харчування
Вірте чи ні, анорексія насправді не має відношення до їжі та ваги, принаймні, не у своїй основі. Розлади харчової поведінки набагато складніші, ніж вага або харчові звички. Симптоми анорексії глибші, і відносяться до таких тем як депресія, самотність, невпевненість, необхідність бути досконалою, почуття безпорадності та втрати контролю, те, що ніякі дієти або втрата ваги не може вирішити.
Навіщо ж потрібна анорексія?
Важливо розуміти, що анорексія є необхідною у вашому житті. Наприклад, ви можете відчувати себе безсилою у багатьох сферах вашого життя, але ви можете контролювати те, що ви їсте. Сказавши «ні» харчуванню, ви отримуєте переваги над голодом, контроль розміру одягу допомагає вам відчувати себе сильною та успішною, принаймні на короткий час. Ви можете навіть насолоджуватися муками голоду, як нагадуванням про «особливий талант», що більшості людей не під силу.
Анорексія також може бути способом відволікати себе від негативних емоцій. Коли ви проводите більшу частину свого часу, думаючи про їжу, дієти та втрату ваги, ви не стикаєтеся з іншими проблемами у своєму житті або не зустрічаєтеся з негативними емоціями.
На жаль, будь-яке задоволення, яке ви отримуєте від голоду або втрати кілограмів, вкрай недовговічне. Дієти і втрата ваги не можуть виправити негативну самооцінку, що лежить в основі анорексії. Єдиний спосіб зробити це полягає у виявленні емоційних потреб, які задовольняють голод та знайти інші способи їх задоволення.
Різниця між дієтою та анорексією
Здорова дієта:
- Здорова дієта є спробою контролювати вагу
- Ваша самооцінка заснована на більшому, ніж просто вага тіла
- Ви розглядаєте втрату ваги як спосіб покращити своє здоров'я та зовнішній вигляд
- Ваша мета схуднення та здоровий спосіб життя
Анорексія:
- Анорексія є спробою контролювати ваше життя та емоції
- Ваша самооцінка повністю заснована на тому, скільки ви важите і яка ви струнка
- Ви розглядаєте втрату ваги як шлях до досягнення щастя
- Стати стрункою все, що має значення, здоров'я не має значення.
Ознаки та симптоми анорексії
Життя з анорексією означає, що ви постійно ховаєте свої звички. Це робить важким виявлення попереджувальних знаків для друзів та сім'ї. Але так, як анорексія прогресує, робиться все складніше приховувати свої проблеми від близьких вам людей. У міру розвитку анорексії, ви стаєте все більш стурбованими вагою тіла, відображенням у дзеркалі, і тим, що ви можете, і не може їсти.
Анорексія, зміна харчової поведінки
- Дієта, незважаючи на стрункість
- Строго обмежене харчування
- Живлення лише деякими низькокалорійними продуктами
- Заборона на «погані» продукти, такі як вуглеводи та жири
- Одержимість калоріями, грамами жиру
- Читання етикетки, зважування порцій
- Ведення харчового щоденника, читання книг про дієти
- Викидання їжі, щоб її не вживати
- Відмовки, щоб не їсти («Я вже щільно пообідала» або «Мій шлунок почувається не дуже добре»)
- Занепокоєння харчуванням, постійні думки про їжу.
- Дивні ритуали або приховування харчування (відмова від харчування в громадських місцях). Їжа ритуальними способами (наприклад, пережовування та виплювання)
Анорексія, зміна зовнішнього вигляду та образу тіла
- Швидке, різке зниження ваги без жодних медичних причин.
- Незадоволення собою, незважаючи на те, що вага нормальна, ви можете бути незадоволені вагою тіла в цілому, або просто «занадто товстими» певними місцями, такими як живіт, стегна або коліна.
- Фіксація на зовнішньому вигляді тіла, одержимість вагою, формою тіла або розміром одягу. Часті зважування та занепокоєння з приводу крихітних коливань ваги.
- Різке невдоволення зовнішнім виглядом, ви можете проводити багато часу перед дзеркалом, вишукуючи недоліки
- Ви ніколи не досить струнка
- Відмова від того, що ви надто струнка. Ви можете заперечувати, що ваша низька маса тіла є проблемою, намагаючись приховати її (пити багато води, перш ніж зважуватися, носити мішкуватий одяг).
Анорексія, ознаки очищення
- Використання таблеток для схуднення, проносних або сечогінних засобів
- Зловживання препаратами для придушення апетиту, вживання стимуляторів та інших препаратів для зниження ваги
- Часте зникнення після їжі або відвідування туалету
- Пускання води, щоб приховати звуки блювоти або використання пахучої рідини для полоскання рота
- Компульсивні дії, спрямовані на спалювання калорій. Вправи, незважаючи на травми, хвороби та погану погоду. Розробка додаткових жорстких обмежень їжі після переїдання
Анорексія причини та фактори ризику
Немає простих відповідей на питання про причини анорексії та інших розладів харчової поведінки. Анорексія це складний розлад, що виникає з поєднання багатьох соціальних, емоційних та біологічних факторів. Хоча ідеалізація нашою культурою стрункості відіграє важливу роль, є багато інших факторів, що включають сімейне оточення, емоційні труднощі, низьку самооцінку та травматичний досвід, який, можливо, був пережитий у минулому.
Психологічні причини та фактори ризику для анорексії
Люди з анорексією часто є перфекціоністами. Вони «хороші» дочки та сини, які роблять те, що їм кажуть, чудові у всьому, що вони роблять, і намагаються зробити приємне іншим. Але в той час як вони можуть, як здається, робити все це разом, всередині вони почуваються безпорадними, недостатньо хорошими, і нічого не варті. Через їхню лінзу різкої критики та високих вимог, якщо вони не досконалі, вони вважають себе повними нікчемами.
Сім'я та соціальний тиск
На додаток до культурного тиску бути стрункою, є інші форми тиску сімейного та соціального оточення, які можуть сприяти анорексії, у тому числі участь у таких видах діяльності як балет, гімнастика або робота моделлю. Анорексії сприяють батьки, які надто контролюють, приділяють багато уваги зовнішності, дієтам чи критикують своїх дітей через зовнішній вигляд. Стресові події, такі як настання статевої зрілості, розпад сім'ї можуть також спричинити анорексію.
Біологічні причини анорексії
Дослідження показують, що може існувати генетична схильність до анорексії у сім'ї. Біохімія мозку також відіграє значну роль. Люди з анорексією, як правило, мають високий рівень кортизолу, гормону мозку найбільш пов'язаного зі стресом, та зниження рівня серотоніну та норадреналіну, які пов'язані з почуттям благополуччя.
Головні фактори ризику для анорексії
- Незадоволення формою тіла
- Суворі дієти
- Низька самооцінка
- Складність у вираженні почуттів
- Перфекціонізм
- Проблеми сімейних стосунків
- Фізичне чи сексуальне насильство
- Сімейний анамнез розладів харчової поведінки
Наслідки анорексії
Одне можна сказати напевно про анорексію. Тяжке обмеження калорій має тяжкі фізичні наслідки. Коли ваш організм не отримує енергію, він не може нормально функціонувати і переходить в режим голодування і сповільнюється, щоб зберегти енергію. По суті, ваш організм починає їсти себе. Якщо голодування продовжується, і жири губляться, ускладнення накопичуються, і ваше тіло та розум страждають.
Наслідки анорексії включають:
- Перепади настрою; депресію
- Брак енергії та слабкість
- Уповільнення мислення, погана пам'ять
- Суха, жовта шкіра та ламкі нігті
- Запори та здуття живота
- Руйнування зубів та пошкодження ясен
- Запаморочення, непритомність і головний біль
- Тонке, ламке волосся

Покрокове одужання від анорексії
Вирішивши звернутися за психологічною допомогою, не легко зробити перший крок. Це нормально, відчувати, що анорексія є частиною вашої особистості або навіть вашим «другом».
Або ви можете думати, що анорексія має такий сильний вплив на вас, що ви ніколи не зможете подолати її. Але, незважаючи на те, що змінитись не просто, це можливо.
Усвідомте, що у вас є проблема. Перший крок до одужання від анорексії визнання того, що ваше завзяте прагнення до худоби знаходиться поза вашим контролем, визнання фізичної та емоційної шкоди, яку ви завдаєте собі через це.
Поговоріть із кимось. Це може бути важко, говорити про те, що ви переживаєте, особливо якщо ви зберігали вашу анорексію потай впродовж тривалого часу. Вам може бути соромно чи страшно. Але важливо розуміти, що ви не самотні. Знайдіть досвідченого психолога, того, хто підтримуватиме, і спрямовуватиме вас, у спробі одужання.
Тримайтеся подалі від людей, місць та заходів, які пропагують одержимість бути стрункою. Можливо, вам доведеться відмовитися від перегляду показів моди та модних журналів, проводити менше часу з друзями, які постійно говорять про дієту та втрату ваги, і триматися подалі від веб-сайтів про втрату ваги та сайтів, що пропагують анорексію.
Зверніться до професійної психологічної допомоги. Консультації та підтримка досвідченого психолога допомоуть відновити ваше здоров'я, навчитися нормально їсти, та розвинути здорове ставлення до їжі та вашого тіла.
Лікування анорексії
Оскільки анорексія зачіпає і розум і тіло, поєднаний підхід до лікування виявляється кращим. У лікуванні анорексії можуть бути залучені лікарі, психологи та дієтологи. Участь та підтримка членів сім'ї, також робить лікування анорексії успішнішим
Лікування анорексії включає три етапи:
- Повернення до здорової ваги
- Повернення до повноцінного харчування
- Зміна уявлення про себе та світ
Медикаментозне лікування при анорексії
Першочерговим завданням у лікуванні анорексії є вирішення серйозних проблем зі здоров'ям. Госпіталізація може знадобитися, якщо вага тіла менше критичної маси, або якщо є думки про самогубство. Ви також повинні бути госпіталізовані, поки не досягнете ваги, що перевищує критичну. Якщо стан не загрожує життю, немає потреби у госпіталізації.
Корекція харчової поведінки при анорексії
Другим компонентом лікування анорексії є консультування з питань харчування. Тренінг харчових звичок, який ви можете пройти у центрі «Альфа-Генезис» навчить вас здоровому та правильному харчуванню, а також допоможе вам розробити та дотримуватися плану харчування, який включає достатню кількість калорій для досягнення або підтримання нормальної, здорової ваги.
Психологічна допомога при анорексії
Допомога психолога має вирішальне значення для лікування анорексії. Її мета полягає у виявленні негативних думок та почуттів, які живлять ваші розлади харчової поведінки та заміна їх здоровими, не спотвореними переконаннями. Іншою важливою метою психотерапії є навчити вас, як справлятися з негативними емоціями, проблемами у стосунках, та напругою у продуктивній, а не саморуйнівній формі. Ви можете отримати психологічну допомогу (психотерапію) у досвідчених психологів центру «Альфа-Генезис»
Допомога близькій людині, яка страждає на анорексію
Заохочення члена сім'ї що страждає на анорексію до лікування є найдбайливішим, що можна зробити. Але «тиснути» на страждаючого на анорексію, «розмахуючи руками» на тему про погані наслідки анорексії або «Ви помрете, якщо не їстимете!», не можна. Найкращий підхід полягає в м'якій підтримці та здатності слухати та чути, нехай людина знає, що з вами можна «поділитися». Якщо ваша кохана людина готова говорити, слухайте без осуду.
Важко, знати, що ваша дитина або хтось кого ви любите, страждає на анорексію. Ви не зможете вирішити проблему на самоті, але є кілька ідей, що ви можете зробити зараз, щоб допомогти змінити ситуацію на краще.

Поради психолога при анорексії
- Будьте зразком для наслідування в образі здорового харчування, фізичних вправ та форми тіла.
- Не критикуйте зовнішній вигляд вашого власного тіла або будь-кого іншого.
- Проконсультуйтеся з психологом, навіть якщо ваш друг або член сім'ї не знатиме про це.
- Не дійте, як «харчова поліція». Людина з анорексією потребує співчуття та підтримки, а не контролера з лічильником калорій.
- Уникайте загроз, тактика залякування, спалахи гніву, тільки зашкодять. Майте на увазі, що анорексія часто є симптомом крайнього емоційного розладу та розвивається зі спроби керувати емоційним болем, стресом, та/або ненавистю до себе. Негативні емоції зроблять лише гірше.
Автори статті
Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог
Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог
Останнє редагування: 11.04.2022
Також читайте:
Статті по темі:
- Схуднути, не відкладаючи на завтра.
- Схуднення: Стоп емоційне переїдання!
- Здорове схуднення та дієти. Як схуднути та позбутися переїдання
- Зайва вага — стратегія схуднення
- Обережно голод на замітку бажаючим схуднути
- Анорексія та булімія
- Тяжкі ускладнення анорексії
- Компульсивне переїдання
- Булімія. Лікування булімії.
- Анорексія. Лікування анорексії.
Новини по темі:
- Повні люди можуть стати вигнанцями
- Аромати здатні зупинити переїдання
- Переїдання під час вагітності впливає на IQ дитини
Програма: