UA RU

Лікування анорексії у м. Київ, основні симптоми, причини та фактори ризику анорексії.

Анорексія, можливо, найпоширеніша психологічна проблема серед сучасної молоді. Але не всі знають, що анорексія насправді не пов'язана з дієтами та вагою. Коріння анорексії у глибокій незадоволеності собою, у невпевненості, у негативному способі мислення, образах на оточуючих та ін.

Анорексія

Якщо у вас або у вашої близької людини анорексія, знайте, можлива допомога!

Ми маємо великий досвід лікування розладів харчової поведінки, в т.ч. анорексії і вже допомогли одужати багатьом людям: підліткам, чоловікам, жінкам.

Також серед клієнтів, яким ми допомогли позбутися анорексії є знаменитості (через правила конфіденційності ми не можемо назвати їхні імена та прізвища)

Звертайтеся до нас і ми допоможемо вам або вашим близьким позбутися цієї хвороби.

Марія Дьяконова про РХП разом із Наталією Гоцій на каналі Бути Гоцій

Марія Дьяконова про РХП разом із Наталією Гоцій на каналі Бути Гоцій

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Як ми проводимо лікування анорексії в «Альфа–Генезис» у Києві?

Лікування анорексії проводиться за допомогою психотерапії, тому що тільки якісна зміна особистості людини з анорексією веде до остаточної свободи та психологічного здоров'я.

Лікування анорексії потребує відповідної кваліфікації та досвіду, тому що анорексія може мати безліч причин. У нас, в «Альфа – Генезис» у Києві, Ви отримаєте професійну психологічну допомогу в лікуванні анорексії, тому що ми не просто закінчили курси психотерапії, ми маємо дипломи кращих українських ВНЗ, наукові ступені, підвищення кваліфікації Європі, а також більш ніж 10-річний досвід у галузі відновлення психічного здоров'я, у тому числі в медичних закладах.

Для якнайшвидшого позбавлення від анорексії ми пропонуємо лікування гіпнозом та психотерапію, такий спосіб ми вважаємо одним із найбезпечніших та найефективніших способів боротьби з анорексією без утворення шкідливих залежностей від ліків

Лікування анорексії у нас включає:

1. Нормалізація раціону харчування, ваги та ставлення до ваги:

2. Оздоровлення особистості, особистісне зростання

Лікування анорексії у нас в «Альфа–Генезис» у Києві засноване на багаторічному досвіді роботи з людьми з харчовими порушеннями і тому Ви не знайдете подібного в жодній книзі, ні в інших фахівців.
Використовувані методи: НЛП, гіпноз, самогіпноз, психодієтологія, психотерапія.

Лікування анорексії відбувається :

Госпіталізація (стаціонар) не бажана для лікування анорексії, оскільки госпіталізація - це штучні умови контролю за їжею і, водночас, людина випадає зі звичного життя, у результаті настає лише тимчасове поліпшення. А коли людина повертається з реабілітаційного центру, у природні умови звичайного життя, в якому потрібно самостійно нести відповідальність за харчування та вагу, повертаються симптоми хвороби. Тому лікування анорескії краще здійснювати у звичайному житті та у звичному оточенні, тобто амбулаторно.

Допомога психолога при анорексії

Симптоми та причини анорексії

Анорексія - симптоми, причини та як позбутися. Говорить Марія Дьяконова

Нормально, бажати виглядати інакше або прагнути виправити щось у собі. Але коли захоплення бути стрункою підпорядковує собі ваші харчові звички, думки та все ваше життя, це ознака розладу харчової поведінки. Якщо у вас анорексія, бажання схуднути стає більш важливим, ніж решта. Ви можете навіть втратити здатність бачити себе, якою ви є насправді.

Анорексія серйозний розлад харчової поведінки. Вона може завдати шкоди вашому здоров'ю і навіть загрожувати вашому життю. Але ви не самотні. Допомога доступна, коли ви будете готові до змін. Ви заслуговуєте бути щасливою. Досвідчений психолог допоможе вам почуватися краще та навчитися цінувати себе.

Історія Марії

«Сімнадцятирічна Марія нещодавно вона втратила 6 кілограмів, ставши суворим вегетаріанцем. Її батьки стурбовані надмірною худорлявістю доньки, але Марія стверджує, що вона просто перебуває у стані стресу через навантаження у школі. Тим часом, її вегетаріанська дієта ставатиме суворіше з кожним днем.

Марія одержимо підраховує калорії, і зважується принаймні двічі на день. Вона відмовляється від їжі в ресторанах, у шкільному кафетерії, або де-небудь у громадських місцях, і вона живе на салаті, заправленому оцтом, рисових коржиках, та желе без цукру. Марія також має велику схованку з знежиреними цукерками в її кімнаті. Вона дозволяє собі балуватися цукерками, а відразу після цього йде на пробіжку...»

Анорексія є комплексом розладів харчової поведінки з трьома ключовими особливостями:

Через те, що є страх стати товстою або присутня огида до форми власного тіла, їжа та прийоми їжі стають дуже напруженими. І майже вся їжа, стає тим, що не можна їсти. Думки про дієту, продукти харчування, і ваш організм можуть займати більшу частину вашого дня, залишається мало часу для друзів, сім'ї, а також іншої діяльності, яку ви здійснювали раніше. Життя стає наполегливим прагненням до худорлявості і впаданням у крайності, щоб схуднути.

Але якою б схудлою ви не ставали, цього ніколи не достатньо.

Хоча люди з анорексією часто заперечують наявність проблеми, правда, що анорексія є серйозним і потенційно смертельним розладом харчової поведінки. На щастя, відродження можливе. За професійної психологічної допомоги та підтримки, ви можете зупинити саморуйнівний процес анорексії та відновити своє здоров'я та впевненість у собі.

Типи нервової анорексії

Є два типи анорексії. У випадку анорексії обмеження, втрата ваги досягається за рахунок обмеження калорій (різка дієта, голодування). У разі анорексії очищення, втрата ваги досягається за рахунок блювоти або використання проносних та сечогінних засобів.

Чи страждаєте ви анорексією?

Анорексія не має відношення до ваги або продуктів харчування

Вірте чи ні, анорексія насправді не має відношення до їжі та ваги, принаймні, не у своїй основі. Розлади харчової поведінки набагато складніші, ніж вага або харчові звички. Симптоми анорексії глибші, і відносяться до таких тем як депресія, самотність, невпевненість, необхідність бути досконалою, почуття безпорадності та втрати контролю, те, що ніякі дієти або втрата ваги не може вирішити.

Навіщо ж потрібна анорексія?

Важливо розуміти, що анорексія є необхідною у вашому житті. Наприклад, ви можете відчувати себе безсилою у багатьох сферах вашого життя, але ви можете контролювати те, що ви їсте. Сказавши «ні» харчуванню, ви отримуєте переваги над голодом, контроль розміру одягу допомагає вам відчувати себе сильною та успішною, принаймні на короткий час. Ви можете навіть насолоджуватися муками голоду, як нагадуванням про «особливий талант», що більшості людей не під силу.

Анорексія також може бути способом відволікати себе від негативних емоцій. Коли ви проводите більшу частину свого часу, думаючи про їжу, дієти та втрату ваги, ви не стикаєтеся з іншими проблемами у своєму житті або не зустрічаєтеся з негативними емоціями.

На жаль, будь-яке задоволення, яке ви отримуєте від голоду або втрати кілограмів, вкрай недовговічне. Дієти і втрата ваги не можуть виправити негативну самооцінку, що лежить в основі анорексії. Єдиний спосіб зробити це полягає у виявленні емоційних потреб, які задовольняють голод та знайти інші способи їх задоволення.

Різниця між дієтою та анорексією

Здорова дієта:

Анорексія:

Ознаки та симптоми анорексії

Життя з анорексією означає, що ви постійно ховаєте свої звички. Це робить важким виявлення попереджувальних знаків для друзів та сім'ї. Але так, як анорексія прогресує, робиться все складніше приховувати свої проблеми від близьких вам людей. У міру розвитку анорексії, ви стаєте все більш стурбованими вагою тіла, відображенням у дзеркалі, і тим, що ви можете, і не може їсти.

Анорексія, зміна харчової поведінки

Анорексія, зміна зовнішнього вигляду та образу тіла

Анорексія, ознаки очищення

Анорексія причини та фактори ризику

Немає простих відповідей на питання про причини анорексії та інших розладів харчової поведінки. Анорексія це складний розлад, що виникає з поєднання багатьох соціальних, емоційних та біологічних факторів. Хоча ідеалізація нашою культурою стрункості відіграє важливу роль, є багато інших факторів, що включають сімейне оточення, емоційні труднощі, низьку самооцінку та травматичний досвід, який, можливо, був пережитий у минулому.

Психологічні причини та фактори ризику для анорексії

Люди з анорексією часто є перфекціоністами. Вони «хороші» дочки та сини, які роблять те, що їм кажуть, чудові у всьому, що вони роблять, і намагаються зробити приємне іншим. Але в той час як вони можуть, як здається, робити все це разом, всередині вони почуваються безпорадними, недостатньо хорошими, і нічого не варті. Через їхню лінзу різкої критики та високих вимог, якщо вони не досконалі, вони вважають себе повними нікчемами.

Сім'я та соціальний тиск

На додаток до культурного тиску бути стрункою, є інші форми тиску сімейного та соціального оточення, які можуть сприяти анорексії, у тому числі участь у таких видах діяльності як балет, гімнастика або робота моделлю. Анорексії сприяють батьки, які надто контролюють, приділяють багато уваги зовнішності, дієтам чи критикують своїх дітей через зовнішній вигляд. Стресові події, такі як настання статевої зрілості, розпад сім'ї можуть також спричинити анорексію.

Біологічні причини анорексії

Дослідження показують, що може існувати генетична схильність до анорексії у сім'ї. Біохімія мозку також відіграє значну роль. Люди з анорексією, як правило, мають високий рівень кортизолу, гормону мозку найбільш пов'язаного зі стресом, та зниження рівня серотоніну та норадреналіну, які пов'язані з почуттям благополуччя.

Головні фактори ризику для анорексії

Наслідки анорексії

Одне можна сказати напевно про анорексію. Тяжке обмеження калорій має тяжкі фізичні наслідки. Коли ваш організм не отримує енергію, він не може нормально функціонувати і переходить в режим голодування і сповільнюється, щоб зберегти енергію. По суті, ваш організм починає їсти себе. Якщо голодування продовжується, і жири губляться, ускладнення накопичуються, і ваше тіло та розум страждають.

Наслідки анорексії включають:

Як позбутися анорексії

Покрокове одужання від анорексії

Вирішивши звернутися за психологічною допомогою, не легко зробити перший крок. Це нормально, відчувати, що анорексія є частиною вашої особистості або навіть вашим «другом».

Або ви можете думати, що анорексія має такий сильний вплив на вас, що ви ніколи не зможете подолати її. Але, незважаючи на те, що змінитись не просто, це можливо.

Усвідомте, що у вас є проблема. Перший крок до одужання від анорексії визнання того, що ваше завзяте прагнення до худоби знаходиться поза вашим контролем, визнання фізичної та емоційної шкоди, яку ви завдаєте собі через це.

Поговоріть із кимось. Це може бути важко, говорити про те, що ви переживаєте, особливо якщо ви зберігали вашу анорексію потай впродовж тривалого часу. Вам може бути соромно чи страшно. Але важливо розуміти, що ви не самотні. Знайдіть досвідченого психолога, того, хто підтримуватиме, і спрямовуватиме вас, у спробі одужання.

Тримайтеся подалі від людей, місць та заходів, які пропагують одержимість бути стрункою. Можливо, вам доведеться відмовитися від перегляду показів моди та модних журналів, проводити менше часу з друзями, які постійно говорять про дієту та втрату ваги, і триматися подалі від веб-сайтів про втрату ваги та сайтів, що пропагують анорексію.

Зверніться до професійної психологічної допомоги. Консультації та підтримка досвідченого психолога допомоуть відновити ваше здоров'я, навчитися нормально їсти, та розвинути здорове ставлення до їжі та вашого тіла.

Лікування анорексії

Оскільки анорексія зачіпає і розум і тіло, поєднаний підхід до лікування виявляється кращим. У лікуванні анорексії можуть бути залучені лікарі, психологи та дієтологи. Участь та підтримка членів сім'ї, також робить лікування анорексії успішнішим

Лікування анорексії включає три етапи:

Медикаментозне лікування при анорексії

Першочерговим завданням у лікуванні анорексії є вирішення серйозних проблем зі здоров'ям. Госпіталізація може знадобитися, якщо вага тіла менше критичної маси, або якщо є думки про самогубство. Ви також повинні бути госпіталізовані, поки не досягнете ваги, що перевищує критичну. Якщо стан не загрожує життю, немає потреби у госпіталізації.

Корекція харчової поведінки при анорексії

Другим компонентом лікування анорексії є консультування з питань харчування. Тренінг харчових звичок, який ви можете пройти у центрі «Альфа-Генезис» навчить вас здоровому та правильному харчуванню, а також допоможе вам розробити та дотримуватися плану харчування, який включає достатню кількість калорій для досягнення або підтримання нормальної, здорової ваги.

Психологічна допомога при анорексії

Допомога психолога має вирішальне значення для лікування анорексії. Її мета полягає у виявленні негативних думок та почуттів, які живлять ваші розлади харчової поведінки та заміна їх здоровими, не спотвореними переконаннями. Іншою важливою метою психотерапії є навчити вас, як справлятися з негативними емоціями, проблемами у стосунках, та напругою у продуктивній, а не саморуйнівній формі. Ви можете отримати психологічну допомогу (психотерапію) у досвідчених психологів центру «Альфа-Генезис»

Допомога близькій людині, яка страждає на анорексію

Заохочення члена сім'ї що страждає на анорексію до лікування є найдбайливішим, що можна зробити. Але «тиснути» на страждаючого на анорексію, «розмахуючи руками» на тему про погані наслідки анорексії або «Ви помрете, якщо не їстимете!», не можна. Найкращий підхід полягає в м'якій підтримці та здатності слухати та чути, нехай людина знає, що з вами можна «поділитися». Якщо ваша кохана людина готова говорити, слухайте без осуду.

Важко, знати, що ваша дитина або хтось кого ви любите, страждає на анорексію. Ви не зможете вирішити проблему на самоті, але є кілька ідей, що ви можете зробити зараз, щоб допомогти змінити ситуацію на краще.

Поради психолога при анорексії

Поради психолога при анорексії

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 11.04.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку