UA RU

Прихована проблема анорексії під час вагітності

Дата:
     11 липня 2022 г.
Джерело:
     Monash University
Резюме:
     Вагітні жінки з анорексією схильні до більшого ризику мертвородіння, народження дитини з недостатньою вагою або передчасних пологів, проте, згідно з новим дослідженням, немає чітких рекомендацій щодо того, як лікарі повинні лікувати цей стан. Дослідники розробили рекомендації та принципи мультидисциплінарного ведення нервової анорексії у вагітних. Ці рекомендації включають акцент на спеціалізованій психічній, акушерській, медичній та дієтологічній допомозі, необхідній для забезпечення оптимальних результатів для жінок та їх дітей.

Вагітні жінки з анорексією схильні до більшого ризику мертвородження, народження дитини з недостатньою вагою або передчасних пологів, проте, згідно з дослідженням, проведеним під керівництвом Monash University-led, немає чітких рекомендацій щодо того, які лікарі повинні лікувати цей стан.

Під керівництвом Professor Megan Galbally, Director of Center for Women's and Children's Mental Health в Monash University's School of Clinical Sciences в Мельбурні, Австралія, дослідники розробили рекомендації та принципи міждисциплінарного лікування нервової анорексії під час вагітності.

У цих рекомендаціях, опублікованих у журналі The Lancet Psychiatry, основна увага приділяється спеціалізованій психічній, акушерській, медичній та дієтологічній допомозі, необхідній для забезпечення оптимальних результатів для жінок та їхніх дітей.

Нервова анорексія має підвищену поширеність серед жінок дітородного віку, до однієї з 200 вагітних жінок із цим захворюванням. Зазвичай це пов'язано з поведінкою, що обмежує або переїдання та очищення, або з тим і іншим.

Professor Galbally каже, що досліджень та клінічних рекомендацій щодо ведення вагітних жінок з анорексією не вистачає.

«На відміну від афективних розладів, тривожних та психотичних розладів, по нервовій анорексії під час вагітності є мало посібників та досліджень. У посібниках з перинатального психічного здоров'я, у тому числі у Великій Британії та Австралії, міститься лише обмежена згадка або взагалі не згадується про оцінку та лікування розладів харчової поведінки при вагітності», - сказала вона.

«Заходи оцінки, що використовуються поза вагітністю, такі як опитувальник розладів харчової поведінки або залежність від індексу маси тіла, показали обмежену достовірність під час вагітності.»

«Очевидно, що оцінка та моніторинг заходів та інструментів для нервової анорексії вимагають модифікації в контексті вагітності». Дослідження з управління здоров'ям вагітних жінок загалом підкреслюють важливість допологового харчування матері, збільшення маси тіла під час вагітності та маси тіла дитини при народженні як критичних факторів ризику та життєво важливих точок втручання для покращення здоров'я впродовж усього життя, у тому числі в таких областях, як хвороби серця, діабет та ожиріння.

На думку авторів дослідження, нервова анорексія може вплинути на акушерські та неонатальні результати через низьке споживання калорій, дефіцит поживних речовин і вітамінів, стрес, голодування, низьку масу тіла та проблеми з функцією плаценти.

Крім того, ризики нелікованої або недостатньо лікованої нервової анорексії під час вагітності включають психологічні та психосоціальні ризики, включаючи перинатальну депресію та тривогу.

У жінок з нервовою анорексією відзначається збільшення частоти акушерських ускладнень. Дослідження 2020 року, проведене в Канаді, показало, що у жінок з нервовою анорексією під час вагітності в 1,32 рази вищий ризик передчасних пологів, у 1,69 разу вищий скоригований ризик народження дитини з низькою масою тіла при народженні та у 1,99 рази вище скоригований ризик мертвороження порівняно з жінками без анорексії при вагітності.

«Лікування нервової анорексії потребує міждисциплінарного командного підходу з досвідом як мінімум у галузі психічного здоров'я, спеціалізованої медичної допомоги та дієтології; при вагітності основними експертами є акушери (особливо фахівці, які ведуть вагітність з високим ризиком), лікарі з досвідом роботи з вагітними, дієтологи, які також мають досвід у сфері харчування вагітних, педіатри та фахівці в галузі психічного здоров'я з перинатальним досвідом, — рекомендують автори.

«Хоча багато з принципів, розроблених для лікування нервової анорексії у дорослих, застосовні під час вагітності, вони вимагають експертної модифікації та адаптації до суттєвих фізіологічних, психологічних та соціальних змін під час вагітності, а також слід брати до уваги зростання та благополуччя плода.»

Джерело:
Матеріали надані Monash University. Примітка. Вміст можна редагувати за стилем та довжиною.

Посилання на журнал:
Megan Galbally, Hubertus Himmerich, Shivanthi Senaratne, Phoebe Fitzgerald, Jeanette Frost, Nicole Woods, Jan E Dickinson. Management of anorexia nervosa in pregnancy: a systematic and state-of-the-art review. The Lancet Psychiatry, 2022; DOI: 10.1016/s2215-0366(22)00031-1

Психотерапія

Записатись

© 2005–2022«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку