UA RU

Лікування нервової булімії. Причини та симптоми розладу.

Нервова булімія - розлад харчової поведінки, що характеризується частими епізодами переїдання з наступними відчайдушними зусиллями, спрямованими на запобігання набору ваги. Булімія підпорядковує собі як жінок, так і чоловіків різного віку.

Булимия

Набридло переїдати і очищатися?

Хочете позбавитися булімії та радіти здоровому життю?

Шукаєте досвідченого фахівця з лікування булімії?

Ми працюємо понад 10 років і допомогли тисячам жінок та чоловіків позбутися розладів харчової поведінки! Записуйтесь і приходьте до нас, і ми допоможемо вам звільнитися від булімії!

Марія Дьяконова про РХП разом із Наталією Гоцій на каналі Бути Гоцій

Марія Дьяконова про РХП разом із Наталією Гоцій на каналі Бути Гоцій

Спеціалісти

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Марія Дьяконова

Марія Дьяконова
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2004 року (18 років)

Психотерапевт психолог гіпнотерапевт Ріма Данильцева

Римма Данильцева
Психотерапевт, психолог, гіпнотерапевт

Досвід з 2012 року (10 років)

Як проводиться лікування булімії у нас

Лікування булімії у нас здійснюється без госпіталізації, оскільки госпіталізація (стаціонар) не бажана, адже госпіталізація - це штучні умови контролю над їжею і водночас людина випадає зі звичного життя, в результаті настає лише тимчасове поліпшення, а коли людина повертається з реабілітаційного центру – повертаються симптоми булімії. Тому лікування булімії потрібно здійснювати у звичайному житті та у звичному оточенні тобто амбулаторно.

Цілі та етапи курсу лікування булімії:

1. Нормалізація харчової поведінки:

2. Нормалізація раціону харчування, ваги та ставлення до ваги:

3. Також лікування булімії у нас включає оздоровлення особи

Курс лікування булімії заснований на багаторічному досвіді роботи з людьми з харчовими порушеннями і тому Ви не знайдете такого курсу не в одній книзі.

Допомога психолога при булімії

Використовувані методи: НЛП, гіпноз, самогіпноз, психодієтологія, психотерапія

Курс Лікування булімії в Альфа-Генезис у м. Києві - це комплексне лікування булімії, розроблене в результаті більш ніж 10-річного досвіду лікування розладів харчової поведінки, авторська методика. Проводить психолог психотерапевт, гіпнолог гіпнотерапевт, спеціаліст у галузі лікування харчових розладів Марія Дьяконова

Лікування булімії потребує відповідної кваліфікації та досвіду, тому що булімія може мати безліч причин. У нас Ви отримаєте професійну допомогу в лікуванні булімії, оскільки ми не просто закінчили курси психотерапії, ми маємо дипломи кращих українських ВНЗ, наукові ступені, підвищення кваліфікації в Європі, а також більше ніж 10-річний досвід у сфері відновлення психічного здоров'я, зокрема у медичних закладах.

Лікувати булімію важливо невідкладно, тому що булімія руйнує особистість, стає серйозною перешкодою на шляху повсякденного життя та перешкоджає здатності нормально функціонувати.

Для якнайшвидшого позбавлення булімії ми пропонуємо комплексне лікування (психотерапія, гіпноз, дієтологія). Також лікування булімії у нас – безпечне, без утворення шкідливих залежностей від ліків

Для того, щоб позбутися булімії, важливо звернутися за професійною допомогою, щоб усунути основні психологічні проблеми, які викликають булімію.

Використання гіпнозу, а також найбільш прогресивних методів психотерапії прискорює лікування булімії.

Лікування булімії у нас супроводжується наступними змінами:

  1. Переривання циклу переїдання та компенсації. Лікування булімії на першому етапі фокусується на перериванні замкненого кола переїдання та очищення та відновлення нормального режиму харчування. Ви навчитеся контролювати свої уподобання в їжі, уникати ситуацій, де відбувається переїдання, справлятися зі стресом способами, які не пов'язані з їжею, регулярно харчуватися, зменшиться потяг до їжі, пройде бажання очиститися.
  2. Зміна хворих думок та поведінки. Лікування булімії на другому етапі зосереджено на визначенні та зміні патологічних переконань про вагу, дієти та форму тіла. Ви досліджуєте ставлення до їжі, та переосмислите ідею, що самооцінка залежить від ваги тіла. Засвоїте здорові способи схуднення.
  3. Вирішення психологічних проблем. Лікування булімії на третьому етапі включає усунення психологічних проблем, що викликають булімію. До таких відносяться: проблеми стосунків, тривога та депресія, низька самооцінка та почуття ізоляції та самотності.

Вам може здаватися, що немає жодного виходу з булімії, але свобода в межах вашої досяжності. Правильне лікування булімії, з використанням гіпнозу, розумних стратегій та методик, допоможе подолати булімію та отримати справжню впевненість у собі.

Булімія - що це?

Булімія - симптоми, причини і як позбутися. Розповідає психотерапевт Марія Дьяконова

Інколи ми звертаємося до їжі, коли самотньо, нудно, для зняття стресу. Але булімія це переїдання більше схоже на насильство. Адже після їжі, щоб компенсувати з'їдене, Ви караєте себе тим, що викликаєте блювоту, голодуєте, або займаєтеся спортом, щоб позбутися калорій. І це порочне коло переїдання та очищення під назвою булімія руйнує Ваше тіло, психіку і, зрештою, все Ваше життя. Але міцне коло булімії може бути розірване. Психологічна допомога розвине у Вас здорові стосунки з їжею і Ви подолаєте почуття тривоги, провини та сорому

Якщо у Вас булімія то, Ваше життя це постійна боротьба між бажанням схуднути або залишитися стрункою та бажанням їсти багато та смачно.

Після чергового нападу булімії, Ви можете випробовувати вину та сором і обіцяти собі, ніколи більше цього не робити. Але минає час і булімія знову бере гору і тоді під час нападу переїдання Ви можете з'їсти від 3000 до 5000 калорій за короткий час.

Після закінчення приступу переїдання Ви впадаєте в паніку і вживаєте рішучих заходів, щоб компенсувати переїдання, викликаючи блювоту, або роблячи багатокілометрову пробіжку. І весь цей час, Ви відчуваєте, що не контролюєте себе так як вам би того хотілося.

Важливо зазначити, що булімія не обов'язково передбачає усунення їжі з тіла шляхом блювоти або використання проносних або сечогінних засобів. Якщо напади переїдання змінюються голодуванням або жорсткою дієтою, це також кваліфікується як булімія.

У мене булимія?

Поставте наступні запитання. Чим більше у Вас відповідей "так", тим більше ймовірно, що Ви страждаєте від булімії або іншого розладу харчової поведінки

Булімія: переїдання та компенсація.

Дієта запускає руйнівний цикл булімії переїдання та компенсацію. Іронія полягає в тому, що чим жорсткіша дієта, тим більша ймовірність того, що Ви станете одержимі їжею. Коли ви морите себе голодом, Ваш організм реагує на це потужним потягом до їжі.

Коли напруга від голоду стає занадто сильною, щоб чинити опір, Ви порушуєте правило дієти і їсте «заборонену» їжу. Далі спрацьовує мислення на кшталт «все чи нічого» і Вам здається, що навіть цей незначний відступ від дієти є повним провалом. Наприклад, після невеликої порції морозива Ви можете подумати: «Цей день все одно вже зіпсований, то чому б не з'їсти ще чогось смачного».

На жаль, полегшення, яке приносить харчовий розгул, триватиме вкрай недовго. Незабаром після цього, провина, ненависть до себе, і страх погладшати охоплюють Вас. І тому Ви намагаєтесь очиститися, щоб компенсувати переїдання та відновити контроль. Так виникає булімія.

На жаль, очищення лише посилює переїдання. Хоча Ви можете сказати собі, що це був останній раз і що завтра Ви знову на дієті. Але десь у глибині Вашого розуму голос булімії каже Вам, що завжди можна вирвати чи використати проносні, якщо Ви знову переїсте. Зрозумійте, компенсація при булімії не означає чистого листа після розгулу!

Очищення при булімії не перешкоджає збільшенню ваги

Очищення не є ефективним для порятунку від калорій, і саме тому більшість людей, які страждають на булімію, зрештою, набирають вагу з плином часу. Блювота відразу після їжі усуває лише 50% калорій, але це все одно більше ніж калорійність звичайного їжі. Це відбувається тому, що поглинання калорій починається з моменту, коли їжа з'являється у роті. Проносні та сечогінні засоби ще менш ефективні. Проносні позбавляють тільки 10% з'їдених калорії, і сечогінні нічого не роблять взагалі. Ви можете важити менше після прийому сечогінних, але це пов'язано із втратою води, а не справжньою втратою ваги.

Симптоми булімії

Булімія: ознаки та симптоми

Якщо Ви живете з булімією вже деякий час, ви ймовірно робите все це. Приховуєте напади переїдання та очищення. Так як Ви швидше за все соромитеся булімії, то переїдаєте поодинці. Наприклад, якщо Ви з'їдаєте коробку пончиків, то щоб Ваші друзі або сім'я не помітили. При покупці їжі деякі страждаючі булімією роблять покупки в чотирьох окремих магазинах, так щоб ніхто не здогадався. Але, незважаючи на таємне життя хворих на булімію, близькі люди можуть здогадуватися, що щось не так.

Переїдання при булімії: ознаки та симптоми

Очищення при булімії: ознаки та симптоми

Булімія фізичні ознаки та симптоми:

Історія булімії, Наташа 25 років

Вкотре Наташа сіла на жорстку дієту. «Я буду дотримуватися її», сказала вона сама собі. «Я не буду піддаватися на булімію цього разу». Але до кінця дня сила волі у Наташі слабшає. Все про що вона може думати це їжа. Зрештою, вона вирішує, що сьогодні це востаннє. Вона не може контролювати себе більше. Наташа витягає кілограм морозива з морозильника, заковтує його впродовж кількох хвилин. Потім накидається на те, що вона може знайти на кухні. Після 45 хвилинного розгулу булімії, Наташа так наповнена, що її шлунок ось-ось лусне. Вона відчуває огиду до себе і жахається від тисяч з'їдених калорій. Вона біжить у ванну, щоб позбавитися всього цього. Після цього зважується, щоб переконатися, що вона не набрала вагу. Вона присягається почати свою дієту завтра. Булімія тріумфує.

Булімія небезпечна?

Булімія становить небезпеку і для тіла, і навіть для Вашого життя. Найнебезпечніший побічний ефект булімії, це зневоднення через очищення. Блювота, проносні та сечогінні засоби можуть викликати електролітний дисбаланс в організмі, найчастіше у вигляді низького рівня калію. Низький рівень калію викликає широкий спектр симптомів, починаючи від погіршення мислення та уваги, закінчуючи нерегулярним серцебиттям і навіть смертю. Хронічно низький рівень калію може призвести до ниркової недостатності.

Інші поширені ускладнення та побічні ефекти булімії включають:

Небезпека блювотного сиропу

Якщо Ви використовуєте сироп іпекакуани, щоб викликати блювання після переїдання, робіть це з обережністю. Регулярне використання сиропу іпекакуани може бути смертельним. Ipecac накопичується в організмі з часом. Зрештою, це може призвести до пошкодження серця та раптової зупинки серця, як це було у випадку співачки Карен Карпентер.

Булімія до або під час вагітності пов'язана з депресією у матерів у майбутньому

Дослідження опубліковане The British Journal of Psychiatry, 2019; 1 DOI: 10.1192/bjp.2019.89 показало, що розлади харчової поведінки і проблеми з власним тілом до або під час вагітності пов'язані з депресивними симптомами матерів у майбутньому

«Жінки, які мали булімію в будь-який момент до пологів, навіть якщо це було кількома роками раніше в підлітковому віці, з більшою ймовірністю відчували депресію під час вагітності та до 18 років після народження їхньої дитини», — каже провідний автор дослідження Dr Francesca Solmi (UCL Psychiatry).

Dr Abigail Easter, один із авторів статті, яка розробила навчальні матеріали для допомоги у виявленні розладів харчової поведінки під час вагітності, додала: «Необхідне додаткове навчання практикуючих лікарів та акушерок тому, як розпізнавати розлади харчової поведінки під час вагітності, що могло допомогти зменшити довгостроковий вплив психічних захворювань».

Булімія причини та фактори ризику

Немає єдиної причини булімії. У той час як низька самооцінка та побоювання з приводу ваги та образу тіла відіграють важливу роль, є багато інших причин, що сприяють виникненню булімії.

У більшості випадків, люди, які страждають на булімію та розлади харчової поведінки в цілому мають проблему управління емоціями у здоровий спосіб. Їжа може бути емоційною розрядкою. Тож це не дивно, що люди переїдають і очищаються, коли відчувають гнів, депресію, стрес чи тривогу.

Одне можна сказати напевно. Булімія – складна психологічна проблема. Основні причини та фактори ризику розвитку булімії включають:

Булімія: одужання можливе?

Якщо Вас або Вашого близького булімія зверніться до нас. Ми маємо спеціальну підготовку та досвід у галузі лікування харчових розладів і можемо здійснити кваліфіковане лікування булімії.

Той, у кого булімія знає, як це страшно, коли все виходить з-під контролю. А розуміння, що Ви шкодите своєму організму, тільки додає страху. Але не впадайте у відчай: позбутися булімії можна. Незалежно від того, як довго Ви боретеся з булімією, можна зламати цикл переїдання та компенсації та розвивати здорове ставлення до їжі та Вашого тіла.

Прийміть рішення боротися і не здаватися! Можна їсти нормально і виглядати привабливо! Навіть якщо Ви тільки думаєте про отримання допомоги у боротьбі з булімією, Ви вже зробили крок уперед.

Поради психолога при булімії

Поради психолога при булімії:

Булімія: як допомогти близькому.

Якщо ви підозрюєте, що ваш друг або член сім'ї страждає на булімію, поговоріть з людиною про цю проблему. Ваша улюблена людина може відразу і не відмовити від переїдання та очищення, але є шанс, що він або вона будуть раді можливості підтримки у боротьбі з булімією.

У будь-якому випадку, булімію ніколи не слід ігнорувати. Адже фізичне та психологічне здоров'я людини перебуває під загрозою.

Важко знати, що у твоєї дитини чи когось кого ти любиш булімія. Адже Ви не можете змусити людину з розладом харчової поведінки, змінитися, і Ви не можете вилікувати кохану людину. Але Ви можете допомогти своїм співчуттям, заохоченням та підтримкою впродовж усього часу, доки триває лікування булімії.

Якщо у Вашої коханої людини булимія:

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 11.07.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку