UA RU

Схуднення: Стоп емоційне переїдання!

Деякі люди плутають емоційні потреби з фізичними потребами, і це призводить до емоційного переїдання. Насправді, за оцінками психологів, у 75% випадків переїдання викликане емоціями.

У вас эмоциональное переедание?

На якомусь етапі вашому мозку стало зрозуміло, що їжа може принести вам комфорт та запобігти емоційним проблемам. Тому замість виявити те, що викликає емоцію: гнів, напруга, депресія, занепокоєння, стрес; і позбутися подразника, звільнитися від емоції здоровим способом, ви тягнетеся до їжі, яка на короткий час позбавляє неприємної емоції і приносить сумнівне задоволення. На жаль, у довгостроковій перспективі переїдання стає звичкою, яка призводить до збільшення ваги та зупиняє вас від розвитку здорових навичок подолання стресу, які могли б ефективно допомогти вам впоратися з емоціями, а не просто маскувати їх на короткий час. Це, своєю чергою, призводить до зниження самооцінки та розвитку невпевненості у собі, що, своєю чергою, викликає емоційне переїдання. Доки ви не розімкнете це коло, ви не зможете схуднути і підтримувати форму.

Якщо вирішили припинити емоційне переїдання, рекомендуємо вам звернутися за допомогою до психологів, які мають досвід лікування харчових розладів. Незалежно від того хто ви є реальна надія для змін. Ви не повинні більше відчувати безпорадність. Психолог або гіпнолог допоможе визначити, що викликає переїдання, позбутися цієї звички та розвинути здорові навички подолання та переживання стресу. Це підвищить почуття власної гідності, допоможе схуднути та забути про зайву вагу.

Давайте спочатку поговоримо трохи про те, що таке емоційне переїдання, а потім розглянемо, як можна отримати допомогу, і що потрібно зробити, щоб схуднути та підтримувати форму.

Що таке емоційне переїдання?

Емоційне переїдання є загальною проблемою для чоловіків та жінок. Якщо ви їсте у відповідь на ваші емоції, особливо коли ви не голодні, у вас емоційне переїдання. Не ваше тіло, а ваші емоції диктують вам, коли та/або скільки їсти.

Люди, шкідливою звичкою яких є емоційне переїдання, їдять, коли їм сумно чи нудно, або, переїдання може бути способом уникнення проблем та вжиття заходів, необхідних для їх вирішення.

Емоційне переїдання

Якби вони їли малокалорійну їжу, все могло б бути добре. Але чи багато хто їсть моркву, коли вони відчувають стрес? Переїдання і зловживання їжею з високим вмістом жирів, солодкими, солоними, борошняними продуктами дозволяють почуватися краще, і чим солодша або жирніша їжа потрапляє в рот емоційним їдцям, тим, здається, краще вони почуваються.

У вас емоційне переїдання?

Ви емоційний їдок, якщо ствердно відповісте на більшість з таких питань:

Якщо ви виявили у себе емоційне переїдання, не відкладайте вирішення вашої проблеми, інакше ваші спроби схуднути ніколи не виявляться успішними.

Емоційне переїдання. Які емоції заважають схудненню?

Емоційне переїдання — споживання їжі у відповідь на емоції, а не від голоду.

Емоції, що заважають схудненню:

Переїдання – це хвороба

Відсутність контролю. Ви думаєте: Моє життя знаходиться поза межами мого контролю. Немає нічого, що залежить від мене. Все і всі навколо мене підкоряються правилам, продиктованим самим життям. Окрім їжі... І переїдання виникає, коли ви думаєте: «Я можу їсти все, що захочу, і коли захочу цього». Я знаю, що я це зроблю.

Гнів. Якщо ви гніваєтесь на себе, іншу людину або ситуацію, то намагаєтеся заглушити свої емоції смачною їжею, замість розглянути інші шляхи звільнення від гніву. Легше заглушити проблему, ніж мати із нею справу. Переїдання є способом «заїдання» проблем.

Безнадійність. Ви думаєте: Так чи інакше, нічого не має значення. Нічого ніколи не зміниться для мене. Отже, чому я повинен дбати про своє здоров'я та вагу, чому я повинен докладати зусиль і вести здоровий спосіб життя? Крім того, їжа змушує мене почуватися краще. Невіра у власні сили викликає переїдання. Зверніть увагу, що постійне почуття безнадійності характерне для хронічної депресії. Будь ласка, зверніться до психолога, якщо ви страждаєте від почуття безнадійності.

Почуття неоціненості. Можливо, ви досягли чогось виняткового на роботі, але ніхто не помітив. Або, можливо, ви зробили особисті досягнення, про які ви мріяли довгі роки. Але ніхто з близьких не поділив вашу гордість. І переїдання виникає, коли ви наражаєтеся на спокусу заохотити себе чимось смачним.

Нудьга. Вам нічого робити. Нема куди йти. Можливо, ви почуваєтеся самотніми. Немає нічого вдома, щоб зайняти ваш розум чи ваш час. Але є холодильник повний різноманітної їжі, яка може вбити порожній час. Нудьга часто ініціює переїдання.

Емоційне переїдання — не залишайтеся безпорадними!

Переїдання - лікування переїдання

Якщо ви вписуєтеся в будь-який із цих п'яти профілів, зверніться до психолога, який має досвід лікування харчових розладів, серед яких емоційне переїдання. Ви можете бути здивовані тими змінами способу життя, які відбудуться, коли ви позбавитеся емоційного переїдання. Можна почуватися задоволеним без зловживання солодкою чи жирною їжею. Можна справлятися зі стресом без переїдання. Можна схуднути та підтримувати форму, коли їжа не є провідним джерелом позитивних емоцій, найкращим способом розважитись чи впоратися з негативними емоціями.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 10.05.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку