UA RU

Анорексія та булімія

Коликий голос анорексії та булімії шепоче вам, що ви ніколи не будете щасливі, поки ви не схуднете ще, що ваша цінність вимірюється тим, як ви виглядаєте. Але правда в тому, що щастя і почуття власної гідності приходять із любові до самої себе за те, хто ви є насправді і це можливе лише у разі одужання.

Може здатися, що виходу з розладу харчової поведінки немає, але пам'ятайте, що ви не самотні в цій боротьбі. Мільйони дівчат, жінок, хлопчиків та чоловіків, борються з анорексією та булімією, і їм вдається одужати. Отримуючи професійне лікування, підтримку від близьких людей та використовуючи стратегії самодопомоги, ви можете подолати розлад харчової поведінки (анорексію, булімію) та розвинути справжню впевненість у собі.

Анорексія та булімія одужання.

Історія Каті

Катя таємно боролася з булімією п'ять років, поки вона, нарешті, не відкрилася матері. Катя написала їй довгий лист, сповнений сорому і збентеження. Її мати була рада, що Катя нарешті відкрилася, і разом вони змогли знайти професійну допомогу.

Дорога Каті до одужання була звивиста, і на її шляху було багато перешкод, але вона спиралася на допомогу психотерапевта і змогла подолати складнощі. Катя позбавилася булімії, негативного способу мислення та сприйняття себе.

Як і в інших людей, у Каті ще було достатньо труднощів у житті. Навчання в аспірантурі давалося важко. Її коханий чоловік втратив роботу. Але, не дивлячись на це, Катя вже ніколи не наїдалася і не викликала блювоту, щоб справлятися з труднощами. Незабаром вона та її кохана людина оформили шлюб, і у них народилася дитина.

Дорога до одужання від анорексії або булімії починається з визнання того, що у вас є проблеми і потребуєте допомоги. Це визнання може бути важким, особливо якщо ви все ще вірите, в глибині душі, що втрата ваги є ключем до щастя, впевненості та успіху. Навіть коли ви нарешті зрозуміли, що це не так, старі звички важко викорінити.

Хорошою новиною є те, що анорексія та булімія виліковні, якщо ви мотивовані змінитись і готові звернутися за допомогою. Тим не менш, подолання анорексії та булімії більше, ніж відмова від нездорової харчової поведінки. Йдеться також про формування у вас уявлення про те, хто ви є, про спосіб харчування, про вагу та форму тіла.

Одужання від анорексії та булімії включає розвиток здатності:

Допомога психолога при анорексії та булімії

Точні рекомендації для лікування анорексії та булімії залежать від особистості пацієнта, історії розвитку та глибини розладу. Тому важливо, щоб психолог запропонував план лікування з огляду на дані, отримані в результаті психодіагностики.

Лікування анорексії та булімії крок № 1: Зверніться за допомогою

Вам може бути страшно і соромно звертатися за допомогою, але отримання підтримки від близького друга, члена сім'ї або колеги по роботі, для багатьох пацієнтів є першим кроком на шляху до одужання. З іншого боку, деякі люди вважають правильнішим звернення до психолога, який спеціалізується на лікуванні анорексії та булімії.

Кого б ви не вибрали як довірену особу, виділіть певний час, щоб обговорити свою ситуацію з нею, бажано в тихому, затишному місці далеко від сторонніх людей. Пам'ятайте, що ваш друг або член сім'ї може бути шокований, коли ви розкриєте деталі розладу харчової поведінки. Він або вона може навіть роздратуватися або впасти в ступор, не знаючи, як відреагувати або не знайшовши спосіб допомогти вам. Зберігайте спокій, наберіться терпіння, коли близькі люди більше дізнаються про розлад харчової поведінки та способи підтримати вас, вони зможуть допомогти вам.

Лікування анорексії та булімії крок № 2: Знайдіть психолога

Одужання від розладу харчової поведінки відбувається набагато легше і швидше, коли поряд з вами досвідчений професійний фахівець у галузі психічного здоров'я. Дуже важливо знайти професійного психолога, який спеціалізується на лікуванні анорексії чи булімії. Зосередьтеся на пошуку професіонала, з яким ви почуватиметеся комфортно та безпечно.

Психологи, психотерапевти «Альфа-Генезис», серед небагатьох, хто отримав спеціалізацію в галузі лікування харчових розладів. І використовують не тільки психотерапію, але й гіпноз для лікування розладів харчової поведінки, що дозволяє значно підвищити ефективність лікування. Ви можете записатися на прийом, зателефонувавши або заповнити спеціальну форму для запису на сайті.

Лікування анорексії та булімії крок № 3: Слідкуйте за здоров'ям

Анорексія та булімія можуть бути смертельно небезпечними, і не тільки у випадку, якщо ви різко втрачаєте вагу. Вашому здоров'ю може загрожувати небезпека, навіть якщо ви лише зрідка переїдає і викликає блювоту, тому стежте за здоров'ям. Ніщо не є більш важливим, ніж ваше фізичне благополуччя. Якщо ви страждаєте від будь-яких загрозливих для життя проблеми, можливо, вам показана госпіталізація.

Лікування анорексії та булімії крок № 4: План лікування

Згідно з психодіагностичним дослідженням психолог «Альфа-Генезис» розробляє індивідуальний план лікування, який задовольнятиме ваші індивідуальні потреби.

План лікування може включати:

Психологи «Альфа-Генезис» впевнені, що ефективна програма лікування розладів харчової поведінки повинна розглядати не тільки симптоми та руйнівні звички в харчуванні. Необхідно також усунути корінні причини анорексії та булімії, емоційні тригери, які призводять до безладного харчування, нездатність впоратися зі стресом, тривогою, страхом, смутком та іншими незручними емоціями здоровим способом.

Хоча існує безліч різних варіантів лікування для тих, хто бореться з розладами харчової поведінки, психотерапія має вирішальне значення для лікування анорексії та булімії.

Найпоширенішим методом лікування розладів харчової поведінки є когнітивно-поведінкова психотерапія. Цей спосіб призначений для усунення хворої харчової поведінки при анорексії та булімії та корекції негативних думок, які живлять їх. Когнітивно-поведінкова психотерапія розладів харчової поведінки також включає просвітництво в галузі харчування, здорового зниження ваги, і фізичної активності.

Психолог не може змінити ваші звички відразу, але через деякий час ви зможете розвинути здорові стосунки з їжею, яку ви вживаєте.

Лікування анорексії та булімії крок № 5: Знайте: анорексія та булімія не мають стосунку до їжі та ваги.

У разі анорексії та булімії не йдеться про їжу, а про використання їжі, щоб впоратися з хворобливими емоціями такими, як гнів, огида до себе, вразливість та страх. Невпорядковане харчування є механізмом вирішення проблем, чи то відмова від їжі, щоб відчувати контроль, чи переїдання як спосіб розслабитися, чи очищення (викликання блювоти) як спосіб покарати себе.

Але ви можете за допомогою психотерапії розвинути здорові способи впоратися з негативними емоціями.

Першим кроком є з'ясування того, що насправді вас їсть зсередини. Пам'ятайте, «жир» це не почуття, так що якщо ви відчуваєте «надлишкову вагу» або те, що ви «неприваблива», зупиніться та запитайте себе, що відбувається насправді. Ви чимось засмучені? У вас є депресія? Стрес? Самотність? Гнів?

Як тільки ви визначите емоції, які ви відчуваєте, ви зможете вибрати позитивну альтернативу голоду або ненажерливості.

Лікування анорексії та булімії крок № 6: Боріться з анорексією та булімією:

Дозвольте собі:

Не дозволяйте:

Подумайте: коли ваша самооцінка ґрунтується виключно на зовнішності, ви ігноруєте всі інші ваші якості, досягнення та здібності, які роблять вас неповторною особистістю. Подумайте про ваших друзів та членів сім'ї. Вони люблять вас, за те, як ви виглядаєте або хто ви є? Швидше за все, ваш зовнішній вигляд далеко не на першому місці в списку того, за що вони люблять вас, і ви, ймовірно, відчуваєте по відношенню до них те саме. То чому ж у вашому списку власних переваг зовнішність посідає перше місце?

Перебільшена важливість того, як ви виглядаєте, призводить до низької самооцінки та невпевненості. У процесі психотерапії ви навчитеся бачити себе у позитивному світлі, оцінювати себе більш збалансовано.

Поради щодо покращення вашого самопочуття та сприйняття власного тіла:

Лікування анорексії та булімії крок № 7: Навчання здоровому харчуванню

Розробіть план здорового харчування. Щоб розробити план здорового харчування, потрібно знати основи дієтології. Після того, як ви дізнаєтесь, як виглядає збалансована дієта, ви зможете зробити здоровий вибір для себе.

Здорове харчування є важливим кроком в одужанні від анорексії та булімії.

Дотримуйтесь регулярного графіка харчування. Ви можете пропускати прийом їжі. Але якщо морити себе голодом, їжа стає всім, про що ви думаєте. Щоб уникнути цієї стурбованості, їжте кожні три години. Плануйте заздалегідь страви та закуски, і не пропускайте прийом їжі!

Киньте виклик своїм суворим правилам харчування. Суворі правила щодо харчування є паливом для анорексії та булімії, тому важливо замінити їх здоровими харчовими звичками. Наприклад, якщо у вас є правило, що забороняє всі десерти, перетворіть його на менш жорстке керівництво, наприклад, «я не їстиму солодке кожен день.» Ви не будете набирати вагу, насолоджуючись час від часу морозивом або печивом.

Не дотримуйтесь дієти. Здорове харчування не передбачає необхідності уникнути збільшення ваги будь-що. Тому замість того, щоб зосереджуватися на тому, чого ви не повинні їсти, зосередьтеся на поживній їжі, яка зарядить вас енергією і зробить ваше тіло сильним. Подумайте про їжу як паливо для вашого тіла. Ваше тіло знає, коли бак порожній, тож слухайте його. Їжте, коли ви дійсно голодні, і зупиняйтеся, коли ви ситі.

Лікування анорексії та булімії крок № 8: Профілактика рецидиву при анорексії та булімії

Робота з відновлення від розладів харчової поведінки не закінчується, як тільки ви прийняли здоровий спосіб життя. Важливо вжити заходів для підтримки вашого прогресу та запобігти рецидиву.

Розробіть надійну систему підтримки. Оточіть себе людьми, які підтримують вас і хочуть бачити вас здоровими та щасливими. Уникайте людей, які поглинають вашу енергію і заохочують невпорядковану харчову поведінку, або змушують вас думати погано про себе.

Наповніть своє життя позитивною діяльністю. Знайдіть час для діяльності, яка принесе вам радість та задоволення. Спробуйте те, що ви завжди хотіли зробити, розвивати нові навички, підібрати кумедне хобі. Чим більше наповнене ваше життя, тим менше бажання у вас зосереджуватись на продуктах харчування та вазі.

Визначте свої «тригери». Ви швидше повернетеся до старої, деструктивної поведінки під час іспиту або за тиждень до пляжного сезону? Знайте, що це ваші тригери, і розробіть план для боротьби з ними, наприклад, зверніться за допомогою до психолога або просіть додаткову підтримку з боку сім'ї та друзів.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 08.05.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку