UA RU

Що робити, коли одночасно відчуваєш депресію та тривогу

Останнім часом Ви змінилися? Відчуваєте смуток, безнадію, безглуздість? Вам нічого не хочеться і нічого не тішить у житті, хоча раніше Ви робили це із задоволенням? Схоже, у Вас депресія.

Але це ще не все, чи не так? Іноді Ви просто турбуєтеся або боїтеся чогось то без причини? Час від часу Вам сняться кошмари чи просто погано спите? Схоже на тривожно-депресивний розлад, можливо, Ви трохи заспокоїтеся коли дізнаєтеся що тривожно-депресивний розлад (тривога змішана з депресією) один з найпоширеніших розладів психіки в сучасному світі.

До тривожно-депресивного розладу схильні вразливі люди, або він може бути наслідком перенесеного стресу. Іноді тривожно-депресивний розлад є результатом тривалої перевтоми та виснаження нервової системи. Також мають значення психогенетичні фактори.

Важливо знати, що при тривожно-депресивному розладі своєчасна допомога запорука швидкого одужання. Тому що рік за роком стан тривоги та депресії може погіршуватися, тому через кілька років людина позбавляється можливості жити нормальним, звичайним життям (працювати, вчитися) псуються стосунки з рідними та близькими.

Тривожно-депресивний розлад є психологічною проблемою, що включає в себе помилковий хід думок про те, що все буде погано і не чекає нічого хорошого, а так само думки про те, що ось-ось може статися щось жахливе, непоправне і ін., тому для лікування тривожно-депресивного розладу насамперед підходить психотерапевтична допомога (психотерапія).

Психотерапія включає безліч різних методів, методик, підходів. Який похід найефективніший? Справа в тому, що багато в процесі лікування неврозів залежить не стільки від психотерапевтичного походу скільки від професіоналізму, досвіду та чуйності психолога, який цей психотерапевтичний похід використовує.

Тому не так важливо, який психотерапевтичний похід рекомендований для лікування депресії, тривоги та інших неврозів а скільки важливо наскільки професійний і досвідчений психолог.

У центрі практичної психологи «Альфа-Генезис» для лікування тривожно-депресивного розладу ми пропонуємо такі психотерапевтичні методи:

А головне, ми пропонуємо професіоналізм та тривалий досвід наших фахівців психологів – гіпнологів

Медикаментозне лікування при тривожно-депресивному розладі

Іноді лікарі призначають антидепресанти при тривожно-депресивному розладі. Але справа в тому, що антидепресанти мають безліч побічних ефектів (нудота, діарея, запор, безсоння, сонливість, дратівливість, тривога, манія, порушення статевої функції, гіпергідроз, сухість у роті, шкірний висип, набряки, судомний синдром та ін.)

Як бачите, побічних ефектів дуже багато і прогнозувати їхню появу у кожного конкретного пацієнта дуже складно.

Поширені випадки, коли антидепресанти посилюють симптоми депресії та тривоги.

Часто до нас приходять люди, у яких тривалий прийом антидепресантів призводить до серйозних психічних розладів. Тому краще на початковому етапі тривожно-депресивного розладу звернутися до професійного психолога та завдяки психотерапії впоратися з депресією та тривогою без побічних ефектів, ніж приймати антидепресанти та ризикувати своїм психічним та фізичним благополуччям.

Деякі приклади антидепресантів:

Майте на увазі, що прийом антидепресантів може тривати кілька місяців, перш ніж з'являться можливі поліпшення, навіть можливо, доведеться спробувати кілька різних видів антидепресантів, перш ніж вдасться знайти той, який Вам підійде.

Фізична активність при тривожно-депресивному розладі

Доведений науковий факт, що помірна фізична активність покращує стан не тільки тіла, а й розуму.

Фізична активність позитивно впливає на самооцінку та впевненість у собі, на сон, і навіть допомагає при легкій та помірній депресії.

Відомо що навіть жвава прогулянка на свіжому повітрі підвищує рівень ендорфінів, які допомагають покращити настрій.

Важливо знати, що нервова система не любить надмірних фізичних навантажень, тому для психічного здоров'я оптимальний режим тренувань 2-3 рази на тиждень – помірне навантаження.

При депресії хороші аеробні навантаження, у той час як при тривозі спокою розуму та більшій розслабленості сприяє пілатес та йога.

Ще краще знайти друзів або знайомих для спільних тренувань, щоб підтримувати та мотивувати одне одного, особливо у разі схильності до депресії.

Релаксація, гіпноз та транс при тривожно-депресивному розладі

Багато хто чув про сприятливий вплив релаксації на нервову систему та здоров'я. Однозначно релаксація і транс кращі за транквілізатори та антидепресанти, тому що це безпечні способи набути внутрішньої гармонії та спокою.

Людина в стані розслаблення почувається добре і розумово і фізично, тому при роботі з пацієнтами, які страждають від тривоги та депресії, ми використовуємо транс (гіпноз) і працюємо над тим, щоб стан розслаблення та спокою став звичним.

Але перш ніж людина зможе розслабитися і заспокоїтися, перш ніж зможе радіти життю, потрібно зменшити частини особистості відповідальні за тривогу і депресію для цього підходять не тільки транс (гіпноз) але й інші терапевтичні інструменти.

Методи самодопомоги при тривожно-депресивному розладі

Як описано вище, гарною самодопомогою при тривозі та депресії можуть бути:

Однак, іноді тривога та депресія глибокі і перш ніж людина зможе зайнятися усим вищепереліченим їй потрібна допомога спеціаліста (психолога, психотерапевта).

Нормально пройти курс психотерапії, тому що коли частини особистості, які відповідають за тривогу і депресію сильно опановують людину, то поодинці нічого не можна вдіяти і поради за типом «допоможи собі сам», «заспокойся» або «візьми себе в руки» просто марні.

Головне не впадати у відчай і заручитися підтримкою професіоналів своєї справи (психологи, психотерапевти) разом з якими Ви здолаєте і тривогу і депресію, більше того, часто одужання приходить дуже і дуже швидко: всього кілька сеансів і цікава робота над собою і тривога і депресія капітулюють.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 02.05.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Програма:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку