UA RU

Бракований шлюб

За психологічною допомогою звернулася Ганна 33 роки, скаржилася на почуття хронічної втоми, апатію, відсутність інтересу до життя. Медичне обстеження не виявило органічних причин порушень. Ганна народилася і виросла у маленькому містечку в сім'ї з батьком-алкоголіком. Вона дуже переживала з цього приводу та соромилася свого батька. Закінчивши школу, переїхала до Києва, вступила до університету на факультет філології. Ганна мала популярність у чоловіків. На другому курсі вона познайомилася з чоловіком старшим за неї на 19 років, успішним юристом з інтелігентної сім'ї, і через місяць вийшла за нього заміж. Її привернули його впевненість у собі, успішність, освіченість, добрі манери — все те, чого, як здавалося Ганні, їй не вистачало. Однак у сімейному житті Ганна не була щаслива, вона відчувала себе незручно і скуто в присутності чоловіка, серед його друзів та родичів, вважала себе недостатньо розумною і соромилася свого походження, що стало для неї джерелом хронічної напруги та дискомфорту, апатії.

Мотивацію заміжжя у Ганни можна назвати неадекватною («неправильною»), оскільки, одружуючись, Ганна намагалася компенсувати почуття власної неповноцінності, приєднуючись до ідеалізованого партнера, хотіла підвищити почуття власної значущості та самоповагу.

Неадекватна мотивація одруження може бути усвідомлюваною та неусвідомлюваною. У будь-якому випадку вона, практично неминуче посилює розчарування в партнері та шлюбі, що рано чи пізно настає в будь-яких стосунках.

Зазначу найпоширеніші мотиви створення шлюбу, які ставлять під загрозу благополуччя сімейного життя:

При «неправильній» мотивації одруження особистість партнера не є цінністю, важливо лише його наявність, або його функціональні характеристики, що мають значення для задоволення власних потреб.

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Усі новини: психологія, психотерапія, гіпноз.

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку