UA RU

Шлюб та стосунки після зради - як зберегти?

Багато шлюбів розбивається про невірність, хтось каже, що розбиту чашку не склеїти, але досвід багатьох наших пацієнтів стверджує, що є життя у шлюбі і після зради. Більше того, завдяки сімейній психотерапії шлюб ставатиме краще після зради.

Пари, які дотримуються обіцянки «і в горі та в радості бути разом» після зради приходять на психотерапію з метою зберегти сім'ю, але в той же час вони наповнені болем, гнівом і жалем. Часто вони запитують «і що тепер?»

Але, незважаючи на відсутність у подружжя впевненості, для нас як для психотерапевтів важливішим є бажання бути разом і зберегти сім'ю.

Реальність така, що більшість подружніх пар, які зіштовхнулися зі зрадою, без сімейної психотерапії не можуть самостійно відновити стосунки, насамперед тому, що сильні емоції не дозволяють приймати правильні рішення та дотримуватися конструктивної поведінки, у той час як у кризовій ситуації в стосунках це важливо як, можливо, ніколи раніше.

Ні для кого не секрет, що коханець чи коханка найчастіше є щось на кшталт психотерапевта, тільки з тією різницею, що якщо сімейна психотерапія вирішує проблеми у стосунках, то коханець чи коханка ускладнює та ускладнює сімейну ситуацію з часом

Наш психотерапевтичний досвід роботи з сімейними парами, що зіштовхнулися зі зрадою, показав, що є певні речі, які мають статися для того, щоб стосунки відновилися.

Цих речей кілька, але, незважаючи на те, що, на перший погляд, вони дуже прості часто тут не обійтися без допомоги сімейного психотерапевта.

От ці речі, важливі для того, щоб пережити зраду і залишитися разом:

Хоча це не чарівна формула щастя для сім'ї, яка зіштовхнулася зі зрадою, але зробивши цю роботу можна майже зі 100% гарантією зберегти сім'ю. У той самий час подружжю у процесі сімейної психотерапії важливо, спираючись на допомогу психотерапевта, знайти у собі досить любові і поваги один до одного, і не боятися болю і гніву. Вони повинні бути готові працювати у напрямку справжнього прощення та повернення довіри.

Для тих, хто обирає шлях сімейної психотерапії та проходить його до кінця, винагородою за їхні зусилля – разом з ранами та рубцями є можливість насолоджуватися більш щасливими сімейними стосунками та таке особистісне зростання, про яке можна було лише мріяти.

Сімейна психотерапія корисна для пар не лише у разі зради, а й за інших складнощів: від проблем взаєморозуміння до розбіжностей щодо виховання дітей та у 95% випадків допомагає зберегти сім'ю. Згідно з проведеними серед розлучених людей дослідженнями 83% опитуваних упевнені, що якби вчасно звернулися до сімейного психотерапевта, то розлучення не було б. Більше того, багато хто з них стверджує, що у повторному шлюбі у них виникають схожі проблеми у стосунках.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 25.04.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Новини по темі:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2022«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку