Чого слід уникати, якщо ви не хочете розлучатися
Виділяється кілька типових моделей поведінки подружжя у сімейних стосунках, які ведуть до конфліктів та розлучень:
- Перша - прагнення чоловіка і дружини самоствердитися в сім'ї, наприклад, у ролі глави. Нерідко слідуючи "добрій" пораді батьків. Будь-яке висловлювання, прохання, доручення сприймаються як зазіхання на волю, особистісну автономію. Щоб уникнути цієї моделі, потрібно наприклад розмежувати сфери керівництва "По парних глава сім'ї дружина, по непарних чоловік"
- Друга - зосередженість подружжя у своїх справах. Небажання поступитися чимось зі свого минулого життя (звички, друзі) для реалізації нової ролі сім'янина. Люди не завжди готові перебудувати себе у потрібному напрямку: "А чому я повинен (маю) відмовлятися від своїх звичок?" Тут важливо поступово привчати людину до спільної діяльності. Прямий натиск ускладнює взаємини.
- Третя - дидактична. Один із подружжя постійно повчає іншого: як треба поводитися, як треба жити тощо. Повчання блокують будь-які спроби самостійності, сіючи роздратування, емоційну напруженість, почуття неповноцінності.
- Четверта - "готовність до бою" або "подружжя - суперники".Подружжя постійно перебуває у стані напруженості, пов'язаної з необхідністю відбивати психологічні атаки: у свідомості кожного зміцнилася неминучість сварок, внутрішньосімейна поведінка будується як боротьба за перемогу у конфлікті.
- П'ята - "татусь донька", "маменький синок". У процес стосунків, у тому з'ясування постійно залучаються батьки. Небезпека полягає в тому, що молоде подружжя не виявляє самостійності у спілкуванні, а керується рекомендаціями своїх батьків, які доброзичливі, але дуже суб'єктивні і часом далекі від реалій взаємин молодих людей.
- Шоста - "заклопотаність суворими буднями" стан занепокоєння, напруженості, веде до дефіциту позитивних переживань. У благополучній сім'ї завжди є відчуття сьогоднішньої та завтрашньої радості. Щоб зберегти його, подружжю краще залишати поганий настрій та неприємності за порогом будинку, а приходячи додому, приносити радість та оптимізм. У кожній тривожній та сумній ситуації потрібно спробувати вловити гумористичні нотки, подивитися на себе збоку; у будинку слід культивувати гумор та жарти. Марія Дьяконова З побажаннями благополучного сімейного життя!
Автори статті
Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог
Останнє редагування: 19.05.2022
Також читайте:
Статті по темі:
- Психологія відносин. Поради та допомога.
- Розлучення - як пережити.
- Любовна залежність
- Чого слід уникати, якщо ви не хочете розлучатися
- Найважливіші передумови благополучного сімейного життя
- Факти, які допоможуть пережити розлучення
- Життя у шлюбі після зради
Новини по темі: