Найважливіші передумови благополучного сімейного життя
Як зрозуміти що перед Вами суджений?
Якщо Ви відчуваєте:
- "невизначену внутрішню симпатію", наприклад, захоплюєтеся талантом, досягнутим успіхом, суспільним становищем майбутнього чоловіка
- спонтанний, нічим не зрозумілий сексуальний потяг
Якщо Ви розумієте, що Ваш майбутній чоловік
- здатний матеріально забезпечити свою сім'ю
- має почуття обов'язку та відповідальності
- схожий на Вас за своїм світоглядом
- його інтелектуальний рівень не відрізняється від Вашого надмірно
Особливо велику значущість у сімейних стосунках мають наявність спільних цінностей (не йдеться про матеріальні цінності) та сексуальна сумісність людей.
Найбільш "небезпечні" риси характеру, які призводять до руйнування шлюбу незалежно від прагнення партнерів пристосуватися: демонстративність, авторитарність, нерішучість, концентрація на своєму "я", життєва позиція "Боротьба з іншими"
Необхідно мати на увазі, що:
- В "ідеальному шлюбі" подружжя найчастіше має такі якості, як витриманість, працьовитість, турботливість, самовідданість і гнучкість поведінки
- Найвдаліші шлюби тих людей, які цінують у своєму партнері надійність, вірність, любов до сім'ї та твердий характер
Важливо знати, якими були подружні стосунки батьків обранця, який сімейний устрій, матеріальний рівень сім'ї. Передбачається, що людина прагне у нових стосунках реалізувати свої стосунки до братів і сестер або використовує у своїй сім'ї модель стосунків батьків. Більш стійкі та вдалі шлюби спостерігаються в тих випадках, коли наприклад (чоловік знаходить у дружині старшу сестру, а дружина старшого брата) на врівноваженість взаємин впливає сприятлива модель шлюбу батьків, хороше ставлення батька до матері, щасливе дитинство. Урівноважене подружжя було спокійним у дитинстві, їх рідко карали, частіше пестили.
Помічено, що помилки рідних "так і хочеться повторити", і діти розлучених батьків часто підсвідомо провокують розлучення і у своїх сім'ях.
Зверніть увагу на трудову стабільність партнера. Люди, які часто змінюють місце роботи, відрізняються нестійкістю, надмірною незадоволеністю, нездатністю налагоджувати тривалі стосунки.
Автори статті
Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог
Останнє редагування: 24.05.2022
Також читайте:
Статті по темі:
- Психологія відносин. Поради та допомога.
- Розлучення - як пережити.
- Любовна залежність
- Чого слід уникати, якщо ви не хочете розлучатися
- Найважливіші передумови благополучного сімейного життя
- Факти, які допоможуть пережити розлучення
- Життя у шлюбі після зради
Новини по темі: