UA RU

Послуги психолога з лікування післяпологової депресії (Київ)

Лікування та профілактика післяпологової депресії

Якщо ви страждаєте від післяпологової депресії, вам не досить просто подбати про себе: відпочивати, добре харчуватися, виконувати вправи в помірній кількості та підтримувати зв'язок із навколишнім світом та соціумом.

Якщо ви страждаєте від післяпологової депресії, вам слід звернутися до психолога для лікування та відновлення. Методи лікування депресії у психологічному центрі "Альфа-Генезис" різноманітні. Психологи, психотерапевти «Альфа-Генезис» використовують гіпноз та психотерапію для лікування депресії.

Антидепресанти, і ліки проти тривоги можуть проникнути в грудне молоко і завдати шкоди здоров'ю дитини

Втішає, що показник ефективності лікування післяпологової депресії у нас є дуже високим. Хоча деякі симптоми депресії іноді можуть зберігатися у небагатьох жінок, більшість відчувають поліпшення вже після 3-4 сеансів. Записуйтесь на консультацію та приходьте, ми маємо необхідні знання та багаторічний досвід у лікуванні різних психологічних проблем та розладів.

Опис післяпологової депресії

Народження дитини є однією з чудових подій у житті. Це радісна, але складна подія, яка також може бути страшною. Після пологів, молода мама може відчувати страх, і навіть безвихідь. Вона може, наприклад, бояться не впоратися з новими обов'язками, або виявитися роздавленою відповідальністю.

Після пологів багато жінок відчувають симптоми депресії, які можуть виявлятися короткими нападами смутку. У більшості молодих мам (близько 80%) спостерігатиметься легка форма депресії, яка виникає через кілька днів після пологів. Ці симптоми зазвичай проходять без лікування через 7-10 днів.

Глибока післяпологова депресія зачіпає приблизно від 10% до 20% молодих мам. Депресія може виникати і в жінок, які ніколи не відчували її раніше. Післяпологова депресія може наступити будь-коли впродовж перших післяпологових 6 місяців.

Післяпологовий психоз є найважчою формою післяпологової депресії. Це відносно рідкісний розлад, який потребує негайної консультації з кваліфікованим фахівцем у галузі психічного здоров'я.

Причини післяпологової депресії

Раніше лікарі пояснювали депресію виключно гормональною розбудовою організму. Насправді причиною післяпологової депресії можуть бути багато факторів, у тому числі:

Симптоми післяпологової депресії

Після пологів багато жінок відчувають почуття смутку, гніву, тривоги, стають дратівливими. Відсутність довіри собі у новій ролі матері може сприяти появі цих почуттів. Молода мама може почати плакати без явної видимої причини.

Можуть з'являтися негативні думки про дитину. Хоча ці почуття та думки неприємні, вони абсолютно нормальні, і жінка не повинна почуватися винною за них.

Іноді, післяпологова депресія є тяжчою і триває довше. У цьому випадку, крім симптомів, описаних вище, також можуть виникати:

Насправді, післяпологова депресія, схожа на багато інших форм депресії, за винятком того, що деякі її симптоми пов'язані з думками про дитину. Наприклад, жінка може бути занадто стурбована дитиною або зовсім не цікавитися нею. Або це можуть бути думки про заподіяння дитині шкоди, болю.

Діагностика післяпологової депресії

Післяпологова депресія часто залишається непоміченою, тому що більшість молодих мам, більшу частину часу проводять наодинці зі своїми новонародженим, і минає деякий час, перш ніж хтось інший розуміє, що жінка перебуває в депресії і потребує професійної допомоги психолога. Через брак сну, більшість молодих мам виснажені та втомлені, і родичі та друзі списують дивну поведінку на втому та необхідність дбати про новонародженого.

Якщо ви молода мама, і ви відчуваєте будь-які з описаних вище симптомів впродовж двох-трьох тижнів, зверніться до психолога якнайшвидше. Психолог допоможе визначити, чи є ваш стан післяпологовою депресією. Психолог обговорить із вами симптоми і, за необхідності, ви можете пройти курс психотерапії.

Автори статті

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 07.05.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку