UA RU

Депресія огляд

У цій статті:

Нормально мати знижений настрій іноді, але якщо це відбувається день за днем, то може бути ознакою депресії.

Депресія - це епізод смутку або апатії (а також інші симптоми) тривалістю не менше двох тижнів, настільки важкі, щоб перешкоджають повсякденній діяльності.

Депресія не є ознакою слабкості або неповноцінності. Депресія є серйозною проблемою сучасного суспільства.

Томографія відображає різні рівні активності мозку людини з депресією порівняно з людиною без депресії.

Симптоми депресії

Емоційні симптоми депресії

Первинними симптомами депресії є сумний настрій та/або втрата інтересу до життя. Види діяльності, які колись були цікавими, втрачають свою привабливість. Пацієнти можуть також відчувати провину або нікчемність, відсутність надії, і повторювані думки про смерть або самогубство.

Фізичні симптоми депресії

Депресія іноді супроводжується фізичними симптомами. Вони включають:

Депресія може погіршити інші проблеми зі здоров'ям, особливо хронічний біль.

Симптоми Депресії: Апетит

Зміна апетиту або ваги є ще однією ознакою депресії. У деяких хворих розвивається підвищений апетит, тоді як інші втрачають апетит загалом. У людей з депресією можуть виникати серйозні втрати ваги або збільшення ваги

Депресія: Вплив на повсякденне життя

Без лікування, фізичні та емоційні симптоми депресії можуть знищити кар'єру, захоплення, стосунки. Людям з депресією часто важко зосередитися і прийняти рішення. Вони відвертаються від раніше приємної діяльності, включаючи секс. У тяжких випадках депресія може стати небезпечною для життя.

Депресія: самогубство попереджувальні Знаки

Люди в депресії частіше роблять спроби самогубства. Попереджувальні знаки включають розмови про смерть або самогубство, загрози нашкодити іншим, або агресивну або пов'язану з ризиком поведінку.

Усім, хто має суїцидальні думки, слід поставитися дуже серйозно до цього. Не соромтеся зателефонувати за одним із телефонів довіри. Якщо у вас є намір накласти на себе руки, терміново підіть у відділення невідкладної допомоги для негайного лікування.

Депресія: хто в групі ризику?

Будь-яка людина може впасти в депресію, але багато експертів вважають, що генетика відіграє істотну роль. Наявність батьків або братів та сестер, які мають депресію, збільшує ризик розвитку захворювання. Жінки вдвічі частіше за чоловіків впадають у депресію.

Причини депресії

Лікарі не знають, що викликає депресію, але поширена теорія зміни структур мозку, які регулюють настрій.

Психологи вважають, що під час стресу, наприклад, втрата коханої людини, може викликати депресію.

Також депресію можуть запускати певні ліки, алкоголь або зловживання психоактивними речовинами, гормональні зміни або навіть сезон.

Сезонна депресія

Якщо ваш настрій залежить від сезону і сонячного літа, але похмурий взимку – у вас може бути форма депресії, яка називається сезонним афективним розладом.

Початок сумного настрою, як правило, припадає на кінець осені початок зими, оскільки світловий день стає коротшим. Психологи кажуть, що сезонна депресія спостерігається у 3-20% усіх людей, залежно від того, де вони мешкають.

Післяпологова депресія

"Бебі блюз" спостерігається у трьох із чотирьох молодих матерів. Але майже 12% розвивається в більш інтенсивній формі.

Це явище називається післяпологовою депресією та має ті ж симптоми, що звичайна депресія. Важливою відмінністю є те, що в основі благополуччя дитини. Депресивні матері мають проблеми при взаємодії зі своєю дитиною.

Депресія у дітей

У Сполучених Штатах депресію можна виявити у 2% дітей у початковій школі і приблизно в одного з 10 підлітків. Це заважає грати, дружити і вчитися.

Симптоми схожі на депресію у дорослих, але деякі діти можуть бути сердитими або схильними до ризикованої поведінки. Депресію важко діагностувати у дітей.

Діагностика депресії

У нас Ви можете пройти психодіагностику для розуміння, чи страждаєте Ви депресією і отримати лікування.

Психотерапія депресії

Дослідження показують, різні види психотерапії допомагають при легкій та помірній депресії.Когнітивно-поведінкова психотерапія спрямована на зміну думок та поведінки, що сприяють депресії. Міжособистісна психотерапія визначає, наскільки ваші стосунки впливають на ваш настрій. Психодинамічна психотерапія допомагає людям зрозуміти, як на їхню поведінку та настрій впливають невирішені питання та несвідомі комплекси.

Вправи від депресії

Дослідження демонструють, що фізичне навантаження - потужна зброя проти легкої та помірної депресії. Фізична активність звільняє ендорфіни, які допомагають підвищити настрій. Регулярні фізичні вправи також пов'язані з покращенням самооцінки, покращують сон, зменшують стрес, збільшують енергію. Будь-який вид помірної активності, від плавання до зарядки вдома, може допомогти. Вибирайте те, що вам подобається, і займайтеся по 20-30 хвилин чотири або п'ять разів на тиждень.

Звіробій від депресії

Звіробій - це біологічна добавка, яка є предметом широких дискусій. Існує ряд доказів, що він може допомогти при легкій депресії, але два великі дослідження показали, що він неефективний проти помірної чи тяжкої депресії. Перш ніж приймати будь-які ліки, проконсультуйтеся з фахівцем

Домашні тварини від депресії

Грайливе цуценя або папуга, що говорить, не може замінити психотерапію. Але дослідники кажуть, що домашні тварини можуть полегшити симптоми легкої чи помірної депресії у багатьох людей.

Припускається, що тварини забезпечують безумовне кохання, можуть скрасити самотність, і дати пацієнтам ціль у житті. Дослідження показали, що власники домашніх тварин мають менше проблем зі сном і мають кращі показники загального стану здоров'я порівняно з тими, хто не має вихованців.

Гіпноз як засіб лікування депресії

З кожним роком гіпноз завойовує впевнену пальму першості під час лікування депресії. Дослідження показали, що гіпноз впливає на активність мозку та допомагає пацієнтам відчути себе набагато краще вже через кілька сеансів.

Гіпноз значно покращує сон, допомагає врегулювати апетит, підвищує настрій та життєвий тонус.

За допомогою гіпнозу пацієнтові навіюються позитивні життєві установки, що є найважливішим при легкій та помірній тяжкості депресії

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Данильцева Римма Євгенівна,
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 03.05.2022

Також читайте:

Статті по темі:

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку