UA RU

Як жити з тим, що відбувається у світі

Зараз важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри.

Глобальні проблеми такі як пандемія та війни забирають тисячі життів. Економіка руйнується. Ідеї гуманізму та любові до всього живого асоціюються з минулим. Тоді як насильство стало невід'ємною частиною сьогодення. І політики — з усіх боків — схоже, не можуть чи не хочуть шукати осмислених рішень.

Можливо, ви очікуєте почути втіху щось на зразок: не втрачайте надію, справи обов'язково підуть краще, це теж пройде. Зараз це найтемніша година перед світанком.

Але, швидше за все, десь глибоко в душі ви розумієте, що ніхто і знати не знає чи покращяться ці обставини і коли.

І, цілком нормально, це нормально не відчувати себе погано через те, що відбувається навколо нас. Тому що багато чого з цього, відверто кажучи, це погані речі.

Якщо ми не можемо подивитися позитивно на те, що відбувається, можливо, ми можемо знайти спокій незалежно від обставин. Для цього ми повинні бути готові відмовитися від своїх уявлень про те, яким має бути мир та життя.

Усвідомлюйте реальність як є

Часом здається, що життя не слухається нас, як би ми не намагалися. Тому що як би ми не хотіли, світ не повинен відповідати нашим уявленням про нього.

Бувають моменти, коли на наш погляд життя просто божевілля. Тому що, незважаючи на наші уявлення про нього, світ не повинен підкорятися будь-яким законам. І іншого світу нема. Це правда. Отже, можливо, треба змінити наші очікування від світу? І тоді замість того, щоб сумувати за тим, чого немає, або фантазувати про те, що могло б бути, можливо, ми зможемо у всій можливій повноті прожити цей момент, у якому ми зараз. Саме так, як це є.

Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати

Найважливіше питання полягає не в тому, коли закінчиться війна чи пандемія або коли переможете справедливість і життя всіх людей цінуватимуться однаково. Найважливіше стосується чогось у нас. Те, що знаходиться всередині нас найбільше піддається нашому контролю. Тому те, про що дійсно варто задуматися, коли світ божеволіє, полягає в наступному. Якими є мої щоденні завдання? Що я можу зробити вже сьогодні, щоб досягти своєї мети в майбутньому? Які є доступні способи, щоб підняти настрій собі та оточуючим? Чим я можу бути корисним?

Служить іншим, щоб зробити світ кращим

Можливо, щоб сприймати світ краще, потрібно зробити його кращим? Це не складно. Почніть з того, як ви ставитеся до оточуючих у вашому житті. Дивно, як поширення користі та просто гарного настрою може раптово допомогти побачити добре навколо.

Відновіть радість від життя навіть за непростих обставин

Навіть якщо ми незадоволені тим, як ідуть справи, ми все одно можемо знайти радість, безперечно не заперечуючи болю та страждань світу. Емоції швидкоплинні і залежить від зовнішніх обставин, і завдяки їх цій властивості ми можемо отримати емоцію радості у певний конкретний момент якщо перестанемо занадто сильно концентруватися у минулому чи майбутньому. Така радість не залежить від життєвих труднощів — навпаки, труднощі, які ми відчуваємо та спостерігаємо, насправді можуть посилювати цінність радісних моментів. Ви, мабуть, знаєте, як це. Можливо, ви знайшли радість у втішних обіймах коханої людини, яку давно не бачили і усвідомили, наскільки це цінно. Або із задоволенням випили філіжанку кави в улюбленому кафе в якому давно не були. Це радість розуміти, що навіть коли щось гаразд, є радісні моменти чи навіть цілі дні у житті.

Знайдіть кохання щоб сприймати світ краще

Можливо це може здатися божевіллям у цій світовій ситуації, але саме стан закоханості сильно змінює сприйняття навколишнього світу та стан людини. Закоханість дає сили та мужність упоратися з різними труднощами. Наповнює життя змістом та вселяє надію у майбутнє. Також помічено, що закоханість служить своєрідним знеболюючим і допомагає стійкіше перенести життєві негаразди. Закохатися можна не тільки в людину, можна захопитися якоюсь метою чи ідеєю, знайти улюблене хобі, або нарешті завести улюблену тварину.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 30.11.2022

Психотерапія

Записатись

© 2005–2023«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку