UA RU

Ключі до щасливого партнерства у відносинах

Ви хочете жити довго та щасливо разом із близькою людиною до старості? Є люди які з дитинства мріють про щасливу та міцну родину. І хоча реальні стосунки не такі як у книгах чи фільмах багато людей по всьому світу насолоджуються щасливими шлюбами та стосунками, які тривають десятиліттями.

З чого починається міцний шлюб?

Є безліч порад на тему стосунків, але, мабуть, найважливіша одна: щасливі стосунки починаються з вибору. Вибирайте людину, яка підходить.

Для цього краще придивіться до себе. Які ваші найважливіші потреби? Які ваші цінності? Який спосіб життя вам личить?

Дайте відповідь на ці питання і потім можете приступати до вибору людини для відносин.

Якщо ви вже зробили свій вибір і стикаєтесь із розбіжностями, доведеться вчитися шукати компроміс. Зробіть це самостійно або за допомогою спеціалістів чи курсів у нас у «Альфа – Генезис». І таким чином ви забезпечите собі щасливе та довге сімейне життя.

Роль турботи у партнерстві

Багато фахівців із сімейних відносин сходяться на думці про те, що у відносинах важлива турбота один про одного.

Існує безліч порад про те, як зберегти щасливі стосунки, але є одна найважливіша порада, а саме ніколи не забувайте демонструвати турботу один про одного. І важливо вміти демонструвати цю турботу. Це означає купити суші для коханої у п'ятницю ввечері, не питаючи її. Або приготувати коханому домашній обід із собою на роботу, навіть якщо він сам може купити. Одним словом, не переставайте прикладати зусиль у відносинах протягом усього часу приблизно так як це було на початку.

«Новизна» важлива?

Говорячи про поширені проблеми у відносинах, не можна не згадати про так звану «новизну». Новизни було достатньо в перші місяці, а потім ви все більше і більше зосереджувалися на повсякденності і, можливо, відносини втратили свій «блиск». Коли ви обоє занурюєтеся в море повсякденних проблем, любов непомітно переміщається на периферію вашої уваги. Або зовсім залишається позаду через роки.

Є речі, які здатні відновити відчуття новизни. Розлука на більш-менш тривалий період. Звучить жахливо? Зовсім ні! Нагадаю, що це на благо відносин!

Також здатні допомогти розпалити вогонь сильні емоції, пережиті разом, наприклад, небезпечний похід або захоплююча подорож.

А як щодо знецінення?

Ще однією руйнівною річчю є знецінення. Ви, мабуть, чули вираз: що маєш не зберігаєш, втративши плачеш. Справа в тому, що те, що є нашою повсякденністю, з часом знецінюється нами. З цієї причини важливо нагадувати собі про те, що ви цінуєте у своєму партнері, і обов'язково зосереджуватися на цьому на регулярній основі.

Також буде не зайвим нагадати про це вашому партнеру, а не лише собі. Ви можете це зробити будь-яким способом. Просто сказати про це, відправити смайлик у вигляді серця, ніжно доторкнутися до партнера, приготувати улюблену їжу, чимось здивувати.

Якщо ви виявите, що думаєте, що вам не потрібно регулярно демонструвати любов вашому партнеру тому що він/вона і так про це знає, знайте, ви рухаєтеся в неправильному напрямку.

Запам'ятайте або запишіть одну просту істину: Люди не знають, що їх люблять або цінують, якщо їм про це не повідомляють і навіть не нагадують регулярно.

Що робити з конфліктами та образами?

Говорячи про проблеми пар не можна не згадати про конфлікти та образи, які залишаються після конфліктних ситуацій і накопичуються роками.

Якщо ви перебуваєте в довгострокових відносинах, то вам швидше за все знайомі часи, коли ви затято сперечаєтеся один з одним нехай навіть через дрібниці або просто дієте один одному на нерви.

У таких ситуаціях справа може дійти до ненависті один до одного.

Саме тому щоразу, коли я працюю з парами одне з першочергових завдань це допомогти людям заново відкрити теплі почуття, які вони відчувають один до одного. Тоді, коли ви відчуваєте теплі почуття один до одного ви зможете вислухати свого партнера, і співпереживати його стражданням, ви навіть відчуєте спонукання полегшити біль близької людини.

А якщо ви образили свого партнера, прояв любові до нього допоможе відчути турботу і підштовхнути вас двох до того, щоб знову відкритися назустріч один одному. Коли ви обидва відчуваєте теплоту по відношенню до один одного, ви здатні почати процес обговорення ваших розбіжностей з метою знайти компроміс.

Ну і наостанок хотілося б додати, що, звичайно, люди іноді розходяться. Їхні цінності змінюються. Коли люди більше не підходять один до одного, їм краще розлучитися. Але якщо ви, як і раніше, відчуваєте прихильність один до одного, то ви можете бути щасливі тривалий час. Ставлячи турботу та теплоту один до одного на перше місце, у вас більше шансів знайти взаєморозуміння та бути гнучкими. Якщо ви готові працювати разом над проблемами у відносинах і намагатися хоч трохи, то обов'язково досягнете найкращого результату.

І пам'ятайте, якщо комусь із вас або вам обом знадобиться допомога в «Альфа-Генезис» ми готові зробити це разом.

Автори статті

Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог

Останнє редагування: 15.11.2022

Психотерапія

Записатись

© 2005–2022«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку