Дізнайтесь конфліктний стиль вашої пари!
Ви коли-небудь думали, чому ви і ваш партнер так часто сваритеся? Не хвилюйтеся – це не лише ви! Визначення стилю конфлікту вашої пари допоможе вам краще зрозуміти один одного і навіть запобігти майбутнім сваркам. Отже, чого ж ви чекаєте? Давайте з'ясуємо конфліктний стиль вашої пари і станемо на шлях до більш здорових та щасливих стосунків!
3 категорії пар за способом вирішення конфліктів. Який ваш?
У будь-яких відносинах бувають складні періоди, коли партнери не згодні один з одним, але не кожна пара однаково справляється із розбіжностями. Оскільки те, як пара справляється з конфліктом, формує відносини в парі та їхні шанси на спільне майбутнє, було б непогано подумати, який спосіб вирішення конфліктних ситуацій ви і ваш партнер використовуєте, і що це говорить про ваші стосунки в цілому.
Хоча конкретний спосіб вирішення конфліктів у кожної пари унікальний, Джон Готтман, дослідник, який вивчає динаміку між партнерами, виявив, що пари зі здоровими відносинами зазвичай потрапляють до однієї з трьох основних категорій, він називав ці категорії: «розуміючі», «нестабільні» та «уникаючі конфліктів». І водночас він виявив, що інші пари, які використовують спосіб вирішення конфліктів, який він називає «ворогуючі», часто розлучаються.
«Розуміючі» пари
Пари з категорій, які «розуміючі», як правило, залишаються відносно спокійними під час розбіжностей і працюють разом, щоб вирішити їх. Швидше за все, ви потрапляєте до цієї категорії, якщо під час конфлікту ви і ваш партнер:
- Спокійні та контролюєте емоції
- Ввічливі та поважаючі
- Співпереживаєте та розумієте почуття одне одного
- Відкриті для компромісу
- Свідомо намагаєтеся знайти рішення, яке задовольнить вас обох
«Нестійкі» пари
Пари з категорії «нестійкі», як правило, легко заводять пристрасні суперечки. Швидше за все, ваша пара потрапляє до цієї категорії, якщо ви і ваш партнер:
- Як правило, пристрасні, лагідні та люблячі один одного
- Цінуєте один одного як рівних особистостей
- Маєте часті конфлікти
- Сперечаєтесь відкрито і пристрасно
- Використовуєте яскравий макіяж
- Висловлюєте турботу та ніжність, навіть коли сперечаєтесь
- Вирішує розбіжності
«Уникаючі конфліктів» пари
Пари з категорій «уникаючі конфліктів» прагнуть звести до мінімуму розбіжності і по можливості уникають конфліктів. Швидше за все, ви потрапляєте до цієї категорії, якщо ви і ваш партнер:
- Часто ігноруєте розбіжності, особливо якщо вважаєте, що їх неможливо розв'язати
- Зменшуєте існуючі відмінності між вами
- Легко сприймаєте відмінності, більше цінуючи схожість
- Чекаєте, поки проблеми зникнуть з часом, або намагайтеся вирішити проблеми поодинці
«Ворогуючі» пари
Вороже настроєні пари, на відміну від інших, схильні до високого ризику розпаду. У їхніх стосунках переважає негатив, і їм необхідна сімейна психотерапія, щоб допомогти їм наново відкрити та відчути кохання, прихильність та теплоту один до одного. Також сімейна психотерапія необхідна їм для того, щоб допомогти їм вирішити, що потрібно розвиватися. Швидше за все, ви потрапляєте до цієї категорії, якщо ви і ваш партнер:
- Часто критикуєте один одного, звинувачуючи один одного у проблемах та недоліках характеру
- Відчуваєте необхідність захищати себе від нападів з боку партнера
- Не намагаєтеся по-справжньому слухати та розуміти один одного
- Взаємодієте більше як вороги, які прагнуть перемоги, ніж товариші по команді, які шукають взаємоприйнятне рішення
- Неефективні у вирішенні розбіжностей або навіть не намагаєтеся знайти рішення
Що, якщо ви підходите під різні категорії?
Ви можете помітити, що час від часу або якимось чином наближаєтесь до різних з вищеописаних категорій. Це нормально – ми, люди, складні істоти. Єдиний варіант, при якому у вас існує реальна проблема, це якщо ви і ваш партнер більшу частину часу підпадаєте під «ворогуючу» категорію стосовно один одного або емоційно віддалені один від одного. Таке нерідко трапляється у тривалих стосунках. Якщо це сталося, ви можете повернути свої відносини у конструктивне русло, зблизившись у момент низької напруги, щоб обговорити ситуацію. Коли ви зійдетесь у тому, що є речі, які ви любите та поважаєте один в одному, ви зможете повернутися до теплих стосунків.
Займайтеся коханням, а не війною – отримайте допомогу
Якщо ви не можете самостійно впоратися з конфліктами, вам потрібна допомога психотерапевта. Психотерапевт допоможе вам виробити новий підхід до розв'язання конфліктів - поважний і зацікавлений, який у свою чергу обов'язково послужить вам хорошу службу.
Не потрібно розгублюватись, коли справа доходить до сварок з вашим партнером – сімейні психотерапевти Alfa-Genezis тут, щоб допомогти! Наші спеціально підібрані сеанси індивідуальної та сімейної психотерапії нададуть вам найкращі здібності щодо налагодження більш ефективного спілкування між вами та вашим партнером, що дозволить вам ефективніше вирішувати конфлікти.
Перетворіть ці розбіжності на конструктивний діалог за допомогою Alfa-Genezis! Запишіться на консультацію та залиште суперечки позаду. Не дозволяйте розбіжностям розлучити вас — навчіться долати їх разом, щоб зміцнити ваші стосунки!
Автори статті
Марія Олегівна Дьяконова
психолог, гіпнолог
Останнє редагування: 16.02.2023