UA RU

Довголіття залежить від характеру

Чому одні люди живуть довше, ніж інші? Стандартні пояснення всім відомі: дієта, регулярні вправи або навіть такі унікальні рецепти, як куріння сигарет до 117 років, як це робила одна незвичайна француженка.

Але який вплив на довголіття має сама особистість людини? Чи можуть люди з особливим видом темпераменту жити довше? Нове дослідження, результати якого опубліковані в Американському журналі товариства геріатрії, ґрунтується на вивченні особистостей 246 дітей людей, які живуть принаймні 100 років.

Дослідження показує, що ті, хто живе довго, більш чуйні, активні та менш нервові, ніж інші люди. Жінки, що довго живуть, також більш чуйні і готові до взаємодії в порівнянні зі звичайними жінками. Ці висновки співвідносяться з тим, що ми звикли очікувати від теорії еволюції: люди, відкриті для дружби та готові допомагати іншим, здатні зібрати достатньо ресурсів, щоб вижити у найважчі часи.

Цікаві та інші ознаки. Той, хто був самодисциплінованішим, не завжди міг похвалитися довголіттям (що, можливо, пояснює довге життя затятої курильниці з Франції). До речі, відкритість для всього нового також не впливає на тривалість життя, і доказ тому - консервативні старі сварливі люди, які можуть жити досить довго.

Чи можна змінити свою особистість, будучи дорослою, - це питання давно є предметом психологічних суперечок. Але в новому дослідженні говориться, що якщо ви хочете жити довше, вам потрібно бути товариським та дружнім.

На жаль, інше недавнє дослідження показує, що особистість вашої матері – яку, звичайно, вже не можна змінити – може також впливати на довголіття. В результаті дослідження, що вивчило близько 28 000 норвезьких матерів, з'ясувалося, що ті мами, які були більш нервовими, схильними до депресії та агресії, у багатьох випадках годували своїх дітей нездоровою їжею, яка рясніє шоколадом, газуванням та солодким. Звички у їжі, вирощені з дитинства, дуже важко змінити у дорослому віці, і це може означати, що діти депресивних мам помирають раніше.

Особистість - це, звичайно, не доля, і всім відомо, що людина може навчитися змінюватися. Але обидва нові дослідження показують, що довголіття - це не просто питання вашого фізичного здоров'я, а й психічного здоров'я.

effecton.ru

Усі новини: психологія, психотерапія, гіпноз.

Психотерапія

Записатись

© 2005–2022«Альфа-Генезис»
Психолог в Києві, психотерапевт, лікування гіпнозом

Всі права захищено.

Працюємо:
ПН - ПТ з 10:00 до 20:00
СБ з 10:00 до 18:00

Адреса:
м. Киев, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду

Карта проезда в психологический центр Альфа-Генезис

Оплатити можливо картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

На нашому сайті Ви можете сплатити карткою Visa
На нашому сайті Ви можете сплатити карткою MasterCard
На нашому сайті доступна оплата частинами від Приват Банку